Apple Store için Önemli Güncelleme

0
102
Apple Store

Apple ürünlerine çok kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlayan Apple Store, hemen her türlü Apple ürününe ulaşmanızı sağlıyor. Telefonlar, tablet, bilgisayar gibi birçok ürüne ulaşmanızı sağlayan Apple Store, aynı zamanda aksesuar ürünlerine de kolayca ulaşmanızı sağlamakta. Hem mobil hem de masaüstü sürümünde bir hayli dikkat çeken özellikleri bulunan sistemin sürekli olarak güncellendiğini de görüyoruz. En son iOS 11 döneminde önemli yenilikler alan servisin, şimdi ise kullanılabilirliği arttıran bir güncelleme aldığı ortaya çıktı. Hemen Apple Store 5.1 güncellemesi sonrasında gelen özelliklere bakalım.

Apple Store Nasıl Bir Yenilik Aldı?

Dediğimiz gibi yeni güncelleme Apple Store sistemini daha kullanışlı hale getirdi. Yeni güncelleme sonrasında Apple Store içerisinde yer alan arama çubuğu iyileştirildi. Artık arama çubuğu kısmından sesli arama yapabileceksiniz. Bunun için arama çubuğunda yer alan mikrofon işaretini kullanmak yeterli olacak. Mikrofon işaretine tıkladığınız zaman sesli komut açılacak. Sesli arama ile istediğiniz herhangi bir ürünü ve aksesuar bulmanız mümkün hale geliyor.

Apple Store

Sadece sesli komut ile yapabileceğiniz aramalar ise sadece ürünler için geçerli değil. En yakın mağazalardan, iPhone için yükseltme durumlarına kadar hemen her aramayı sesli olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Tek güncellemede bu değil. Bunun dışında kullanıcıların arama sırasında ürün önerileri de gösterilecek.

Bu ürün önerileri sistemiyle beraber aramaları tamamlamadan, aramanızla alakalı önerileri görebileceksiniz. Bunların yanında bazı tasarım değişiklikleri de yapılmış durumda. Bu tasarım değişiklikleri kısmında çok önemli yenilikler söz konusu değil ancak yine de daha başarılı bir tasarıma geçildiğini söylemek yanlış olmaz.

Apple Store uygulaması için yapılan güncellemenin şu an için aktif olduğunu da ekleyelim. Güncellemenin otomatik olarak yüklendiğini, uygulamayı ilk defa yükleyecek olan kullanıcılarında 5.1 sürümünü indireceğini belirtelim.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Plus İçin Yine Yeni Yeniden Reklam Filmi

İlginizi Çekebilir: Bugün indirime giren ücretli iPhone ve iPad uygulamaları – 27 Temmuz 2018

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?