Gerek akıllı telefonları gerekse de bilgisayarları ile beraber Apple’ın sadece en çok ilgi gören markalardan biri olmadığını söylemek gerekiyor. En çok ilgi gören ve en çok konuşulan markalardan biri olmasına karşın Apple aynı zamanda en pahalı ürün sınıfına sahip olan markalardan da bir tanesi. Sadece akıllı telefonları olarak bile değerlendirdiğimizde Apple’ın birçok akıllı telefon markasına göre çok daha yüksek fiyat aralıkları ile kullanıcıların karşısına çıktığını ve markanın üst segmente hitap ettiğini de biliyoruz. Tüm bu yönleriyle beraber teknoloji dünyasının en çok kazanan markalarından da biri olması Apple’ı tabi ki hırsızların hedefi haline getiriyor.

Bu Kez Soygun California Bölgesinde Yapıldı

Çok klişe olarak gösterilse de “yükte hafif pahada ağır” ifadesinin en büyük örnekleri olarak gösterilebilecek olan Apple ürünlerinin bu yönü ile sürekli olarak hırsızların hedefinde olması Apple’ın da sürekli soygun haberleri ile gündeme gelmesine neden olmaya başladı. Genelde Apple Store merkezlerine soyguncular tarafından yapılan saldırıların haberleri okuyoruz. Daha önce Amerika’da Apple’ın en büyük mağazalarından birinin soyulduğu haberleri gündeme gelmiş ve Apple’ın zararının 16 bin dolar olduğu açıklanmıştı. Zarar çok ciddi gösterilmese de Apple’ın bir kez daha soygun haberi ile gündeme gelmesine neden olan olay sonrasında dev markanın bir kez daha soygun haberi ile gündeme geldiğini belirtelim.

Apple-Store-soygun

Yaşanan soygun olayının üzerinden sadece birkaç hafta geçmesinden sonra bu kez Apple’ın California bölgesinde yer alan dev mağazalarından birinin soyulduğu ortaya çıktı. Yaşanan soygun olayında dev camlarla kaplı olan mağazanın hırsızlar tarafından araçla parçalandığı öğrenildi. Mağazanın camlarının kırılmasının ardından ise soyguncuların içeride yer alan Apple ürünlerini araca yükledikten sonra olay yerinden kaçtıkları öğrenildi.

Apple Yeni Önlemler Alacak Mı?

Yaşanan soygun olaylarının sürekli olarak artmasıyla beraber Apple’ın bu konuda yeni bir önlem alıp almayacağı da merak konusu oldu. Zira markanın mağazalarında depo kısımları hariç maddi değeri olmayan test ürünleri kullanacağı görüşü de alınacak önlemler içerisinde ilk sıralarda yer alıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?