Apple Stokları Yetersiz Mi Kalmaya Başladı?

0
104

Bu sene ve geçen sene Apple sürekli olarak yeni ürünlerini piyasaya sürdü. Öncelikle yeni seri iPhone 7 akıllı telefonları, Apple Watch serisinin yeni üyesi, ardından gelen Touch Bar sistemli MacBook Pro serileri hemen arkasından AirPods kulaklıkları derken Apple’ın birçok alanda yeni ürünler piyasaya sunduğunu biliyoruz. Sürekli olarak bu şekilde yeni seri teknolojik ürünleri ile beraber gündeme gelen Apple’ın toplam ürün satışları ise beklenenin çok daha üzerinde seyretmekte.

Açıklanan son satış raporlarından iPhone akıllı telefonlarından akıllı saatlere her konuda yeni rekorlar kırdığı ortaya çıkan markanın son dönemlerde ise bazı ürünleri için stok sorunları yaşadığı iddiaları gelmeye başladı. Özellikle Apple’ın yeni nesil kulaklıkları olan AirPods serisi için böyle bir durumun söz konusu olduğu belirtiliyor.

AirPods Stok Sorunu Devam Ediyor Mu?

Aslında markanın stoklarında sorun yaşadığı iddia edilmesinin nedeni bu ürünlerin satış sayfalarında yer alan teslimat süreleri. Elinde hazır ürün bulunduğunda teslimat sürelerini çok daha kısa tutan Apple’ın kimi durumlarda ise teslimat sürelerini 6 haftaya kadar çıkarabildiği de belirtiliyor.

Bu durumda da markanın bir stok sorunu yaşadığı iddia ediliyor. İşte son dönemde markanın bu şekilde sorun yaşadığı ürünlerden birisinin de AirPods kulaklıklar olduğu belirtilmekte. Peki AirPods serisi kulaklıklar için Apple’ın gerçekten stok sorunu yaşadığı doğru mu? Bu durumun nedeni ne?

AirPods kulaklıklar

Şu an için Apple’ın sayfasından kulaklıkları satın almak istediğiniz de 6 hafta gönderim süresi gösteriliyor. Bu durumda da stokların henüz hazır olmadığı iddiaları doğrulanmış oluyor. Fakat yine de Apple’ın resmi satış yaptığı bazı e ticaret sitelerinden rahatlıkla ürünlere ulaşabiliyorsunuz. Fakat şu an için bu durumda mümkün değil çünkü birçok sitede ön sipariş ver şeklinde bir ifade ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

İLGİLİ HABER:  PES 2017 iOS ve Android Sürümü Sonunda Yayınlandı

Peki Bu Durumun Nedeni Ne?

Aslında yaşanan stok yetersizliği sadece AirPods kulaklıkları için geçerli değil. Daha öncede bu konuda yazılar yazmış ve diğer seriler hakkında bilgiler vermiştik. Yine benzeri bir durum söz konusu. Bu durumun nedeninin ise Apple’ın çok fazla talep görmesi gösteriliyor. Yüksek fiyatlarına rağmen AirPods kulaklıklarına da gösterilen ilgi nedeniyle bu şekilde stok sorunları yaşanabildiği belirtiliyor.

Apple’ın ise bu sorunu çözebilmek için kulaklıkları için yeniden üretime geçebileceği ve stoklarda sorun yaşanmaması için de daha fazla üretim yapılabileceği iddiaları da gündeme gelen bir diğer iddia olarak karşımıza çıkmakta Bakalım bundan sonra AirPods kulaklıklarının üretimleri konusunda ne gibi farklılıklar yaşanacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?