Akıllı telefon pazarında açık ara liderliği elinde bulunduran Apple, rakiplerinin aldığı olumsuz sonuçlar sonrasında bir adım öne çıkmaya başladı. Özellikle bu sene amiral gemisi modeli olarak gösterdiği iPhone 7 akıllı telefonlarının rakibi olarak gösterilen serilerde sorunlar yaşanması Apple’ın epey bir ilgi görmesine neden oldu. Tabi akıllı telefon pazarında değişen dengelerin yeni seriye ilgi gösterilmesine neden olmasının yanında Apple’ın telefonda yer verdiği değişikliklerde aslında yeni serinin epey ilgi görmesine neden oldu.

Bu değişiklikler arasında en çok konuşulanı ise kulaklık girişleri olmuştu. Zira Apple tanıtımda yaptığı açıklama ile beraber artık iPhone 7 serisinde eski tip kulaklık girişlerine yer vermeyeceği bunun yerine yeni bir bağlantı sunacağını belirtmişti. Standart 3,5 mm jak girişinin kaldırılmasının hemen ardından ise bu konuda ilk adımı atan firma olarak öne çıkan Apple’ın yine en çok tartışılan kararı da bu oldu. Kulaklık girişi konusunda alınan radikal karar sonrasında eleştirilere hedef olsa da son gelen haberlere göre aslında Apple bu konuda bir öncü olmuş olabilir.

HTC Bolt-kulaklık-girişi

HTC Bolt Modelinde Kulaklık Girişi Olacak Mı?

Zira Apple’ın ilk kez denemesini yaptığı teknoloji şimdilerde diğer markalarında hedefi haline geldi. Bu noktada ilk adımı atan ise HTC oldu. Daha önce amiral gemisi serilerinde yaptığı değişikliklerle adından sıkça söz ettiren HTC’nin şimdide yeni seri akıllı telefonlarında kulaklık girişlerini kaldırmayı hedefliyor.

Yeni amiral gemisi HTC Bolt olacak olan markanın bu seride Apple’ın uyguladığı stratejiyi uygulayarak kulaklık girişlerini tamamen kaldıracağı iddia edildi. Kulaklık girişlerini kaldıracağının iddia edilmesinin ardından telefona ait yeni bir görselinde paylaşılması HTC Bolt üzerinde de kulaklık girişleri için USB-C bağlantı türü kullanılacağını ortaya çıkardı. Yayınlanan görsel gerçek mi? HTC yeni seri amiral gemisinde gerçekten kulaklık girişlerinde vazgeçecek mi? İşte bu soruların cevabı ancak HTC tarafından yapılan açıklama ile ortaya çıkacak gibi. Zira şuan için ortaya atılan tüm bu bilgilerin bir iddiadan ibaret olduğunu da bir kez daha hatırlatmak gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?