Apple Sonrası Shazam Uygulaması İçin İlk Değişiklik

0
71

Popüler müzik servislerinden biri olan Shazam, geçtiğimiz hafta başında şok bir satın alma ile gündeme gelmişti. Ortaya çıkan haberlerle beraber servisin 400 milyon dolar karşılığında Apple’ın eline geçtiği açıklanmıştı. Dev satın alma sonrasında Apple’ın adımlarının neler olacağı ise merakla bekleniyordu. Sadece iOS kullanıcıları için değil, Android kullanıcıları içinde Shazam’ın kaderi önemli hale geldi. Apple ise bu beklentileri boşa çıkarmadı ve hemen ilk düzenlemesini yaptığını açıkladı. Tabii ki ayrıcalıklar ilk olarak iOS kullanıcıları için geldi. Yani ayrımın çoktan başladığını söyleyebiliriz.

Shazam Uygulaması İçin Çevrim Dışı Özelliği

Yeni güncelleme sonrasında uygulamaya çevrim dışı mod özelliği eklendi. Sadece iOS kullanıcıları için geçerli olan yeni özellik, Shazam veri tabanını kullanması ile karşımıza çıkıyor. Hemen konu hakkında daha detaylı bilgilendirmelere geçelim.

Shazam

Sistem tabii ki tamamen internetsiz olarak çalışmıyor. Shazam uygulamasının ana yapısı olan müzik arama üzerinde bir düzenleme söz konusu. Kullanıcılar müzik aramak istedikleri zaman internet bağlantısına gerek duymayacaklar. Yeni sistem sayesinde herhangi bir müziği çevrim dışı özelliğinde aratabileceksiniz. Bunun için uygulamaya müziği dinletmeniz yeterli olacak. Uygulamayla kayıt edilen müzikler, internete bağlandığınız ilk anda ise veri tabanında aranmaya başlayacak.

Kısacası WhatsApp çevrim dışı sistemine benzer bir sistem getirilmiş oldu. Bu şekilde kullanıcıların müzikleri kaçırmayacağı bir düzen oluşturulmuş olacak. Kayıtların çevrim dışı modda cihazınıza kayıt edildiğini de eklemiş olalım. Söz konusu sistemin Android kullanıcıları için gelip gelmeyeceği konusunda bir bilgi yok ancak bunun beklenen bir durum olmadığını ekleyelim. En azından aradaki rekabet nedeniyle Shazam Android için bir adım geride kalacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir: Jay Freeman Saurik Cydia İçin Beklenen Haberi Verdi

İLGİLİ HABER:  Apple Toshiba Bellek Bölümüne Talip

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?