Her ne kadar üst düzey teknoloji ürünleri üretse de bu ürünlere karşı istediği fiyatlar ile Apple’ın eleştirilerin hedefi haline geldiğini söylemek gerek. Son yapılan anketlerle beraber ürünlerinin değerinin üstünde satış rakamları istediği görüşünün hakim çıkması kullanıcıların Apple’a bakışlarını da biraz olsun değiştirmeye başladı. Özellikle iPhone 7 serisinde çok fazla bir değişiklik olmaması karşın Apple’ın bu seride oldukça üst sınırdan fiyat belirlemesi markanın fiyat politikasının iyiden iyiye gündeme gelmesine neden olmuştu.

Apple ise gelen tüm bu eleştirilerden bıkmış olacak ki son dönemlerde hemen hemen her ürünün de indirim uygulama kararı aldığını açıkladı. Sadece donanım ürünlerinde değil yazılım ürünlerinde de üyelik hizmetleri dahil indirim kararı alan Apple, son olarak yeni seri MacBook Pro aksesuarları için fiyat düşürme politikası izleyeceğini açıklamıştı.

İndirimler Gelmeye Devam Ediyor

Ardı ardına indirim haberlerinin gelmesiyle beraber fiyat eleştirilerinin üstünden gelmeye çalışan Apple’ın şimdi de ülkemizde indirime gitme karar aldığı açıklandı. Apple Türkiye tarafından yapılan açıklama ile beraber yeni bağlantı türü USB Type C kablo adaptörleri ve dönüştürücüler için indirim uygulanacağı açıklandı.

Açıklamanın hemen ardından indirimleri de uygulamaya başlayan Apple, kablolarında 20 TL gibi rakamlara ulaşan indirimler yapma kararını uygulamasıyla beraber ise satışlarını arttırmaya başladı. iPhone 7 ile MacBook Pro arasındaki bağlantıyı sağlayan dönüştürücülerde de indirimlere giden Apple’ın neden böyle bir politika benimsediği belli.

Apple-indirim-kampanyaları

İndirimler Kalıcı Olacak Mı?

Asıl merak edilenin indirimlerin kalıcı olup olmadığı olduğunu da söylemek gerek. Apple indirim kampanyaları için yapılan tüm çalışmalarda genelde belli bir süre için indirim uygulanırken birkaç farklı hizmet için indirim kararı alınması Apple’ın bu konuda kalıcı fiyat değişiklikleri de yapabileceğini gösteriyor.

Fakat Apple cephesinden bakacak olursak iPhone 8 çıkışının yapılmasıyla beraber tekrar fiyatların yükseleceği görüşü hakim. Apple indirim kampanyaları konusunda markanın nasıl bir karar alacağı ise ancak yeni seri iPhone tanıtımlarından sonra netlik kazanacak gibi. Bu döneme kadar satışlarını düşürmek istemeyen Apple’ın indirimlere devam edeceği kesin.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?