Apple Siri için Mühendis İlanlarını Açtı

0
77
Siri Google Asistan IQ testi

Apple’ın akıllı telefonlarda sanal asistan kullanımına ilk adım atan firmalardan biri olduğunu biliyoruz. Marka sanal asistan teknolojisi olarak Siri sanal asistanını piyasaya sürdüğü andan bu yana, bu alanda en başarılı temsilcilerden biri olarak değerlendirilmeye başlandı. Fakat zaman içerisinde Siri sanal asistan teknolojisinin, rakip teknolojilerin gerisinde kaldığını görmeye başladık.

İlk olarak Google’ın asistanı hemen ardından ise Amazon Echo sanal asistanının kullanım oranları Siri sanal asistanının önüne geçmeye başladı. Apple’ın bu konuda HomePod içerisinde de isteneni veremediğini gördük. Marka ise bu durumun farkında olacak ki sonunda bir adım atmaya karar verdi.

Siri İçin Yeni Dönem Başlıyor

Markanın, Siri sanal asistanını geliştirerek rakiplerin önüne geçmek için yeni bir adım üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Apple bunun için yeni çalışanlar aradığını açıkladı. Siri geliştirici ekibi için 5 mühendis alacağını açıklayan marka, Siri’yi yeniden ele alacağı ortaya çıktı. Siri yapay zekasında geliştirmeler yapacağı belirtilen Apple’ın, 5 kişilik yeni ekibinin görevi de bu olacak.

Siri

Apple bunun için mevcut ekibini güçlendiriyor olsa da sistem ve gelişim aşamaları konusunda da strateji değişikliğine gidileceği belirtiliyor. Yeni ekiple beraber daha çok sanal asistanın zekası konusunda adımlar atılacak. Bu adımlar ve yeni geliştirme ekibinin ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek. Google’ın ise bu konuda Apple’a karşı çok ciddi bir rakip olduğunu söylemek gerekiyor. Yarışın giderek kızışacağını söyleyebiliriz.

Özellikle Google’ın sanal asistanı bulunan akıllı ev hoparlörlerinin bu durumda oldukça önemli bir etkisi olduğunu söylemek gerek. Zaten Google Asistan için bu kadar öne çıkan bir dönemin yaşanmasındaki ana neden, Google’ın akıllı ev hoparlörünü oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırabilmesi. Bakalım tüm bunlara karşı nasıl bir adım atılacak? Rekabet ne kadar başarılı olacak?

İLGİLİ HABER:  HomePod Özel Etkinliği Duyuruldu

İlginizi Çekebilir: Uygun Fiyatlı iPad için Beklenen Satış Açıklaması Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?