Apple Singapur’da Yeni Mağazasını Açtı

0
76

Büyük bir hızla büyümeye devam eden Apple son olarak mağaza sayılarını arttırmaya yönelik adımlar atmaya başladı. Apple’ın hem mağaza sayılarını artırmak hem de markanın mağazalarının içeriğinin değiştirilmesi adına yapılan atılımlarla beraber markanın yenilenmiş store mağazalarını görmeye başladık. Bu noktada özellikle Asya’da mağaza sayısını arttırmaya devam edeceği açıklanan markanın beklenen adımları da geldi. Sonunda Apple, uzun süredir beklenen yeni mağazasının açılışını yaptı. Bu kez teknoloji devi Singapur’da yeni bir mağaza açtı. Aslında 2015 yılında başlayan çalışmaların henüz yeni tamamlanmasıyla beraber Apple’ın mağazalarının açılışını yaptığını gördük.

Tamamen Yeni Nesil Olarak Hazırlandı

Bu noktada en çok merak edilen konu ise Singapur’da açılan Apple Store mağazasının nasıl özellikleri olduğu. Apple’ın mağaza açılışı yapılmadan önce kullandığı ifadelerin oldukça iddialı olduğunu düşünecek olursak merakla beklenen mağazanın açılışının ardından markanın beklentileri ne kadar karşıladığı da ortaya çıkmış oldu.

Apple Store Singapur

Hemen belirtelim mağaza 2 bölümden oluşan bir tesis olarak tasarlandı. İlk bölümü yani birinci katı Apple’ın standart ürün satış bölümü olarak tasarlanırken hemen üst katta ise markanın yeni çalışmalarının izleri ortaya çıktı. Öncelikle Apple’ın izleme salonları olarak hazırlanan ve Apple eğitimleri veya bilgilerinin verildiği salonlar olarak duyurulan Today at Apple denemesinin yapıldığı yeni Store’da üst kat tamamen bu bölümlere ayrılmış durumda.

Singapur Apple Store İlgi Topladı

Apple’ın tüm yeni merkezlerine uygulayacağı düşünülen yeni sistemle beraber kullanıcıların sadece Apple Store’a alışveriş yapmak için değil bunun yanında zaman geçirmek için bile gidebilecekleri de gösterilmiş oldu. Zaten Apple’ın söz konusu yeni sistemini tanıtırken benzer ifadeler kullandığını görmüştük. Marka bundan sonraki aşamada kullanıcıların Apple Store içerisinde keyifli zaman geçirebileceklerini ve bunun için sistem değişikliğine gittiklerini belirtmişti.

İLGİLİ HABER:  Apple São Paulo'da Açacağı Apple Store için Hazırlıklarını Tamamladı

Singapur’da açılan en büyük Apple Store olan yeni Store üzerinde de markanın yaptığı bu açıklamaların arkasında durduğu görülüyor. Şimdilik ne kadar ilgi göreceği soru işareti olarak kalan tesisin ilerleyen dönemlerde satış istatistiklerinin açıklanmasıyla yeni sistemin ne kadar işe yaradığını görmüş olacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?