Apple Servis Dışı Cihaz Tamirini Engelleyecek

0
41
Yeni Apple serivis sisteminde değişikliğe gidiyor

Satış sonrası desteği öne çıkan firmalardan biri olan Apple, son dönemde servis desteği konusunda aldığı kararlarla gündeme geliyor. Markanın aldığı son karara göre artık Apple’ın ürünlerini yetkili servis dışında tamir etmek mümkün olmayacak.

Aslında Apple’ın satış sonrası desteği konusunda köklü bir çalışma sistemi olsa da ülkemizde dahil olmak üzere bazı ülkelerde randevu sistemiyle çalışan servis desteği sistemi yoğunluk sorunları nedeniyle anlık hizmet vermek konusunda yeterli olamayabiliyor. Bu durumda da kullanıcılar servis hizmeti için sadece yetkili servislerden değil standart telefon tamircilerinden de destek alabiliyor. En çok sahtecilik ise bu durumda kullanıcıların karşısına çıkıyor. Telefonun tamir edildiği merkezde orijinal parçaların değiştirilmesi en iyi ihtimalle ise ürünün garanti dışı kalması gibi sorunlarla karşı karşıya kalınabiliyor.

Apple Servis Desteğini Ön Plana Çıkaracak

Tüketicilerden bu yönde ardı ardına şikayetler gelmesi üzerine ise Apple servis sisteminde yeni bir düzenleme gitme kararı aldı. Korsan tamir merkezlerinde yaşanan sorunların önüne geçmek için kendi ekibiyle beraber bir yasa hazırlayan Apple şimdiden bu yasayı Amerika genelinde uygulama için resmi kurumlara da başvurmuş durumda. Yapılan resmi başvuru ile beraber Apple servis hizmetinin değişiklikler göstereceği belirtiliyor.

Apple servis değişikliği
Apple sahte servisleri engelleyecek

Teklifin İçeriği Henüz Belli Değil

Tüm bunlarla beraber yetkili servis dışındaki servislerin hizmet vermesini engelleyecek olan sistemin tasarısı konusunda ise basın ile paylaşılmış olan bir bilgi olmadığını da ekleyelim. Şu an için sadece Amerika kapsamında değerlendirilen teklifin Avrupa pazarında da etkili olup olmayacağı bilinmiyor.

Fakat Apple’ın son açıklamalarına göre tasarı Amerika genelinde ya da belli bölgelerinde uygulanmak için kabul edilirse söz konusu tasarının diğer bölgelerde de resmi kurumlara öneri olarak iletilmesi bekleniyor. Henüz bu konuda ise bir sonuç ya da başvuru tarihi de açıklanmış değil. Tüm detayların ve yeni Apple servis sisteminin marka tarafından kısa süre sonra açıklanması da beklentiler arasında.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?