Schoolwork Uygulaması

Apple’ın geçtiğimiz aylarda düzenlemiş olduğu eğitim etkinliği, markanın birçok açıdan öne çıkmasını sağladı. Tabii ki iPhone ve diğer ürünlerden değil, bu kez daha çok eğitim adımları ve etkinlikleriyle markanın öne çıktığını görmüştük. Hatta tanıtılan uygun fiyatlı iPad modelinin bile eğitim odaklı olarak özelleştirildiğini görmüştük. Donanım ürünleri bir yana, yazılım kısmında da çok önemli uygulamaların tanıtıldığını görmüştük. Bunlardan birisi de Schoolwork Uygulaması olmuştu.

Tamamen eğitim odaklı olarak sunulan Schoolwork Uygulaması için tanıtım yapılmış ancak sistem tam olarak kullanıma sunulmamıştı. Şimdi ise uygulamanın beklendiği gibi kullanıma sunulduğu açıklandı ve öğretmenler için de tüm yönetim işlevlerii aktif hale getirildi.

Schoolwork Uygulaması Eğitim Odaklı Sistemle Geliyor

Hemen uygulamanın türünden söz edelim. Google’ın bu alanda sunduğu servislere oldukça benzer olan uygulama, öğretmenlerin öğrencilere ödev vermesini ve bu ödevleri de takip etmesini sağlıyor. Tabii ki bu ifade biraz basit kaldı ancak sistem aslında çok daha detaylı ve kapsamlı.

Schoolwork Uygulaması

Schoolwork Uygulaması sayesinde öğretmenler, özel ödevler oluşturabiliyor, ödevlere web üzerinden bağlantılar ekleyebiliyor veya PDF dosyalarını öğrencilerine ulaştırabiliyor. Sadece ödev vermek değil, bunun dışında etkinlikle ve eğitimlerin uygulamaları da yapılabiliyor. Diğer bir ayrıcalık ise takip sistemi. Bu şekilde verilen ödevleri çok detaylı olarak takip eden eğitmenler, her öğrenci için gelişimi izleyebiliyor.

Oldukça geniş kapsamlı bir uygulama olan Schoolwork Uygulaması bu ayrıcalıklarıyla beraber tüm verileri de gizli tutuyor. Yani bir yandan da güvenlik sağlanmış oluyor. Tüm bu ayrıcalıklarla beraber Apple’ın, Google gibi bir devi eğitim alanında geride bırakıp bırakmayacağı ise merak konusu.

Sistemi detaylı bir şekilde incelemek isteyen okurlarımız için resmi sayfanın bağlantısını da buraya ekliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?