Apple Satışları Samsung Satışlarını Geçmeyi Başardı

0
52
Apple liderliği aldı

Bu yıl akıllı telefonlar için en ilgi çeken yıllardan biri olarak gösterildi. Ardı ardına birçok yeni akıllı telefon modelinin piyasaya sürülmesiyle beraber akıllı telefon pazarı da bir hayli canlandı elbette. Bununla beraber tabi ki birçok markanın amiral gemisi serisi de akıllı telefon pazarında yer almaya başladı. Senenin en çok konuşulan akıllı telefonlarının başında ise Samsung’un yeni amiral gemisi serisi olarak gösterilen Note 7 akıllı telefonları geldi. Özellikleri, İris tarayıcısı gibi daha önce görülmemiş olan yenilikleri bir yana dursun Note 7 serisinin bu kadar öne çıkmasına neden olan konu aslında akıllı telefonlarda yaşanan alev alma sorunları olmuştur.

Samsung Yerini Kaybetti

Note 7 serisinde yaşanan sorunlardan sonra marka tüm Note 7 akıllı telefonlarını mecburen de olsa toplatma kararı almıştı. Ardı ardın akıllı telefonlarını toplatan ve hala akıllı telefonlarının toplanmasına devam edinilen Samsung’un Note 7 serisinde yaşanan bu durumun hemen arkasından ise sektörün bir diğer merakla beklenen telefonu iPhone 7 piyasaya çıkmıştı.

Apple Samsung'u geçti

Apple’ın yeni amiral gemisi serisi ise Note 7 sonrasında haliyle görmediği ilgiyi gördü. Bununla beraber sadece tek model akıllı telefonla değil birkaç farklı seri ile pazarda yer bulan Samsung’un Note 7 serisine rağmen ve iPhone 7 satışlarının artmasına rağmen bile yine bu senede en çok satılan akıllı telefon markalarından biri olması bekleniyordu. Apple’ın iPhone 7 satışlarında son dönemde bir azalma olsa da Samsung’un beklenen liderliği ise sürpriz bir şekilde son buldu.

Apple Liderliği Aldı

Artan ilgi ise Apple’a oldukça yaramış gibi gözüküyor. Zira yeni yıla sadece sayılı günler kala yeni seri iPhone 7 ile beraber Apple’ın bu sene en çok satan akıllı telefon markası olmayı başardığı açıklandı. Yapılan araştırma açıklaması sonrasında çok küçük bir fark olsa da Samsung’un ikinci sırayı alması ise aslında Note 7 serisinin markaya ne kadar zarar verdiğini de göstermiş oldu. Tüm bunlarla beraber iki teknoloji devini yine tahmin edebileceğiniz gibi hızla satışlarını yükseltmeye başlayan Çinli üretici Huawei izledi. Böyle devam ederse Samsung, Huawei arkasında bile kalabilir bunu da belirtelim.

İLGİLİ HABER:  Apple, Türkiye'de Açacağı Yeni Şube için Çalışanlar Arıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?