Apple Satış Sınırlamalarını Kaldırdığını Açıkladı

0
73
iPhone satışları

Koronavirüs sonrasında devletlerin aldığı önlem kararları bir bir uygulanmaya başlandı. Bir yandan devletlerin aldığı kararlar uygulanırken bir yandan ise markaların bu yönde adımlar attığı görülüyor. Koronavirüs sonrasında bazı önlemler alan Apple’ın ürünleri için de belli başlı satış sınırlamaları getirdiğini görmüştük.

Özellikle iPhone satışları için ciddi bir sınırlama getirildiği görülmüştü. Başta Apple’ın bu sınırlamayı kalıcı olarak uygulayacağı ya da en azından uzun bir süre bu şekilde devam edeceği düşünülüyordu. Beklendiği gibi olmadı ve Apple’ın satış sınırlamasını kısa süre içerisinde kaldırdığını gördük.

Satış Sınırlaması Tamamen Kaldırıldı

Koronavirüs sonrasında üretim tesislerinde yavaşlamanın sonrasında alınan satış sınırlaması kararlarına göre Apple’ın kısıtlama getirdiği ürünler şöyleydi:

  • MacBook Air 2020 – Tek müşteri 5 adede kadar alabiliyordu.
  • iPad Pro 2020 – Tek müşteri 2 adede kadar alabiliyordu.
  • Mac Mini 2020 – Tek müşteri 5 adede kadar alabiliyordu.
  • iPhone 11 – Tek müşteri maksimum 2 ürün.
  • iPhone 11 Pro – Tek müşteri maksimum 2 ürün.
  • iPhone 11 Pro Max – Tek müşteri maksimum 2 ürün.

iPhone satışları

Bu sınırlamanın uygulandığı 1 haftanın sonrasında Apple’ın yeni ürünleri de dahil olmak üzere sınırlamaların kaldırıldığı açıklandı. Şu an için iPhone modelleri de dahil olmak üzere herhangi bir sınırlamanın olmadığını ekleyelim.

Markanın koronavirüs için benzeri kararlara imza atıp atmayacağı ise net değil. Öyle ki üretim hattında sorunlar yaşanabilir. Virüsün Çin genelinde etkisini yitirmeye başlamasına karşın bu yönde kararlar hala alınabilir.

İLGİLİ HABER:  Apple, Rakibinden Ekran Almayı Kesiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?