Apple Şarj Kablosu Fiyatlarını Güncelledi

0
61
iPhone Hızlı Şarj

Apple’ın iPhone akıllı telefonlarında eksik kaldığı noktalardan bir tanesi de telefonların kutusundan çıkan adaptörleri. Kutudan standart şarj sistemi sunan adaptörler çıkıyor ve bu adaptör modelleri hızlı şarj için yeterli değil. iPhone X modelinde ve iPhone 8 modelinde de yine bu sistemin kullanıldığını gördük ve bu sistem bir hayli eleştiri aldı.

Daha önce Apple’ın bu konuda değişiklikler yapacağı iddiaları konusunda haberler paylaşmıştık. Fakat son yaşanan gelişme, yeni adaptör seçimi hakkında çok daha fazla bilgi veriyor. Öyle ki Apple şimdiden hazırlıklarına başlamış gibi gözüküyor.

iPhone Hızlı Şarj Adaptörüyle Beraber Gelecek

Normal şartlarda kutudan çıkan cihazla standart şarj gerçekleştirilebiliyor. Bunun için USB Type-A kabloları şarj kablolarının kullanıldığını da görüyoruz. Kutudan 5A adaptör ve bu kabloların çıkması, hızlı şarj için ekstra bir cihaz almanıza neden oluyor. İşte bu noktada almanız gereken kablo USB Type C kablosu. Şu ana kadar Apple’ın bu kabloyu satın almak isteyen kullanıcılardan 29 dolar gibi bir ücret istiyordu.

iPhone Hızlı Şarj

1 metre kablo için ödediğiniz bu fiyat, standart kablolar için 19 dolar olarak belirlenmişti. Fakat son yapılan düzenlemede her iki kablonun da satış fiyatı aynı seviyeye getirildi. Yani hem USB Type C kablolar hem de Type A kabloları için 19 dolar ödemek gerekecek.

Bu da demek oluyor ki iddialarda yer aldığı gibi 2018 iPhone modellerinde Apple, hızlı şarj desteği olan adaptör ve kabloları standart olarak sunabiliyor. Kutu içerisinde bu adaptörlerin bulunması ise markaya bir hayli artı kazandıracak gibi duruyor. Öyle ki 2017 modellerinde eksik kalan kısım çok eleştirilmişti.

İlginizi Çekebilir: WWDC 2018 için Beklentiler Düşmeye Başladı

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?