iOS 8’le birlikte sağlık konusuna giriş yapan Apple, Watch’la birlikte bu işi daha da ileriye taşıdı. Sağlık ve fitness için giyilebilir teknolojisini geliştirmek için özel bir laboratuvar oluşturan Apple özellikle giyilebilir teknolojilerini burada test ediyor ve geliştirmelerini bu testlere göre uyguluyor.

Aslında bu laboratuvardan Apple hiç söz etmemişti. Giyilebilir teknolojiler için ABC News’in hazırladığı özel bir bölümde ki röportajda ortaya çıktı. Röportajda özellikle Apple Watch’un bu laboratuvarda test edildiği görülüyor. Apple’ın bu konuda Nike’ın spor tesisini baz aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Mühendis ve yöneticiler yüksek teknolojili ve geniş test laboratuvarında ki her adımı takip ediyorlar. Test cihazlarında ise gönüllüler kullanılıyor.

Apple Watch’un özellikle spor ve fitnessa yoğunlaştığını ve tüm koleksiyonlarında dahil olmak üzere Apple Watch’un her modelinde egzersiz uygulamasının yer aldığının altını çizelim. Apple Watch bileğinizde sizin sağlık koçunuz oluyor ve sizi her doğrultuda yönlendirebiliyor. Apple Watch isteğiniz doğrultusunda adımlarınızı, hızınızı, günlük kalori takibinizi rahatlıkla yapabiliyor. iPhone’la birlikte WiFi + GPS üzerinden hareket verileri toplamak için ivme özelliğini kullanıyor ve bünyesinde bulunan özel sensör ile kalp atış hızınızı kontrol edebiliyor.

Apple Watch’un 10 Nisan’dan itibaren çn-satışa, 24 Nisan’dan itibarende pek çok ülkede satışa sunulacağını belirtelim. Henüz ülkemizde satışa sunulmuyor ancak Mayıs-Haziran gibi ülkemizde de satışa sunulacağını tahmin ediyoruz.

İLGİLİ HABER:  Apple’a Rekor Vergi Cezası Gündem Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?