Teknoloji dünyasının aranan markalarından biri olan Apple, sadece donanımsal olarak değil bunun dışında yazılımsal olarak da son dönemde attığı adımlarla adından sıkça söz ettirmeye başladı. Özellikle Apple’ın çok kısa bir süre içerisinde ardı ardına yeni yazılımları için test sürümleri yayınladığını da biliyoruz. Sadece yayınladığı bu test sürümleri ile beraber bile bir hayli beğeni toplayan ve köklü değişiklikler getireceği ortaya çıkan markanın şimdilerde ise Safari tarayıcıları için yeni adımlar atmaya başladığı ortaya çıktı. Bu kez doğrudan Safari tarayıcı için olmasa da geliştiriciler için olan Safari tarayıcı versiyonları için yeni bir güncelleme yayınlandı.

Safari Technology Preview Serisi İçin Güncelleme

Apple’ın geliştiriciler için yayınladığı Safari Technology preview tarayıcıları hem Safari tarayıcılar için yeni web kodları geliştirilmesine hem de uygulama geliştiricilerinin Apple’ın tarayıcısı için yeni özellikler kazandıran yenilikler getirmesine olanak sağlaması açısından yayınlanmış olan bir tarayıcı olarak biliniyor. Haliyle Apple’ın Safari tarayıcısı için de oldukça büyük öneme sahip olan geliştirici tarayıcı versiyonu için ise Apple sonunda yeni bir güncelleme daha yayınladı.

Safari Technology preview

Apple tarafından yapılan güncelleme ile beraber söz konusu tarayıcıya geliştiricilerin daha rahat çalışmasını sağlayacak olan birçok yeni özellik ve iyileştirmede ekleniyor. Son web teknolojileri sunan yeni güncelleme ile beraber ilk olarak genel kodlama sisteminde yenilikler sunan Apple’ın bunun dışında yeni güncellemesi ile beraber yeni birçok detay özellik sunacağı da ortaya çıktı.

Kodlama Sistemleri Geliştirildi

Apple’ın özellikle JavaScript ve CSS işleme konusunda geliştirici versiyon tarayıcıları için yeni bir sistem sunduğunu belirtelim. Genel olarak CSS ve JavaScript kodlamaları için geliştirmeler sunan yeni güncellemenin bunun dışında web sitesi oluşturma konusunda da yine birçok iyileştirme sunduğu belirtiliyor.

İLGİLİ HABER:  Apple iOS 10.2.1 Beta 4 Telefonları Hızlandırıyor Mu?

Söz konusu güncellemeden sonra bu kez Safari tarayıcılar için de yeni güncellemelerin beklenmeye başlandığını da belirtelim. Safari tarayıcılar için gelecek yeni güncellemelerin nasıl sistemlere sahip olacağı ve güncelleme konusunda Apple’ın herhangi bir açıklama yapıp yapmayacağı da merak konusu oldu.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?