Apple, Sadece Amerika’da 1.7 Milyon Apple Watch Siparişi Aldı ve Bunun %22’si Teslim Edildi

0
710

apple-watch-kargolama

Daha önce Apple’ın sadece Amerika’da 1 milyona yakın Apple Watch ön siparişi aldığını belirtmiştik. Son araştırma şirketlerinin paylaştığı verilere göre Apple, sadece Amerika’da 1.7 milyon satış rakamını yakaladı ve bu satışların %22’sini, yani 376.000 adet Apple Watch’u müşterilerine teslim etti.

KGI şirketinin yaptığı araştırmaya göre 2015 yılının ilk çeyreği içerisinde Apple’ın 631.000 adet Apple Watch’u kullanıcılarına göndermesi ve ikinci çeyrekte bunun 3.8 milyonu bulması bekleniyor.

Araştırmalar yapılan online siparişler üzerinde toplanan verilere dayanıyor ve ön sipariş/sipariş sonucu gelen eposta kaynaklarından besleniyor. Apple ayrıca ön siparişlerin %33’nü Nisan ayında, %28’ini Mayıs ayında teslim edeceğini belirtmiş. Sadece %1’ni Haziran ayında teslim edeceğini belirtmiş. Ancak Amerika’da ki siparişlerin %38’ine henüz bir teslimat tarihi verilmemiş.

apple-watch-kargo-tarihi

Apple’ın bugün gerçekleştireceği 2015 ikinci çeyrek mali rapor konferansında tüm detayların resmi olarak açıklanması bekleniyor. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Yeni Gelecek 138 Adet WhatsApp Emojisi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?