iPhone 8 Ücretsiz Onarım

2017 yılından bu yana Apple’ın akıllı telefon pazarında en güncel modelleri iPhone 8 serisi ve iPhone X modelleri. Önemli değişiklikler sunmadığı gerekçesiyle ilk etapta satışları geri planda kalan iPhone 8 serisi ile fiyatı yüksek olduğu gerekçesiyle eleştirilen iPhone X akıllı telefonlarının çok yüksek bir satış rakamına ulaşamayacağı düşünülüyordu. Fakat aradan geçen 8 aylık süreçte, Apple’ın durumu tersine çevirdiği görülüyor. 8 aylık süreç sonrasında markanın iPhone 8 ile en çok satan marka olmayı başardığı açıklandı. Apple’ın bu alanda en büyük rakibi olan Samsung ise yeni amiral gemisi modeli olan Galaxy S9 ile ikinci sırada yer aldı.

Reklamlar Ne Kadar Etkili?

İlk etapta oldukça düşük seyreden satışların, bu derece yükseltilmesinde en büyük etkenin ise reklamlar olduğu belirtiliyor. Markanın son dönemde reklamlarını arttırdığı ve reklamlarla beraber satışlarını da arttırdığı görülüyor. Çinli markalara rağmen yarışı önde götüren Apple’ın %2.4’lük bir pay sahibi olduğu gözüküyor. Pazarın lideri konumunda olan iPhone 8 akıllı telefonlarını ikinci sırada ise Samsung takip ediyor.

iPhone 8

Samsung Galaxy S9 Plus modelinin ise pazardaki payı yine %2.4 olarak açıklandı. Arada ise sadece %0.2 gibi bir fark söz konusu. 3.sırada yer alan akıllı telefon ise yine Apple’a ait ve iPhone X ile %2.3’lük bir paya ulaşılmış durumda.

Listenin en sürpriz akıllı telefon modeli ise Xiaomi tarafından geliyor. 4.sırada yer alan marka, Redmi 5A modeliyle beraber %2.2 paya sahip olmayı başarmış durumda. Mayıs ayı için paylaşıldığı görülen bu verilerin Haziran ayı için henüz ortaya çıkmadığını da belirtelim. Yani yarışta yine durum değişmiş olabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?