Teknolojinin dev isimlerinden biri olan Apple yeni seri ürünleriyle piyasaya çıktığında çok nadir olarak televizyon ekranlarında reklamları ile karşılaşabiliyorsunuz. Üstelik var olan reklamlarda operatör servislerinin kendi anlaşmalı olarak kendi adına gösterdiği reklamlar oluyor genelde. Fakat aslında Apple’ın reklam politikası böyle işlemiyor. Aslında marka sürekli olarak belli aralıklarla reklam yayınlanmakta. Genelde internet ortamında gördüğümüz bu reklamlar artık televizyon yayınlarında da çok daha sık karşımıza geliyor.

Bu noktada Apple’ın her geçen gün reklam yayınlarını biraz daha arttırdığını söylemek de yanlış olmaz. Özellikle son dönemde reklam konusunda markanın attığı adımların tartışmasız başarılı olduğunu söylemek gerekiyor. İlk olarak Apple Watch akıllı saatleri için yayınlanan reklam filmleri hemen arkasından ise iPhone 7 Plus portre modu reklamları derken son olarak Apple’ın iPad serisi içinde reklam kampanyaları başlattığını biliyoruz.

Reklamların Sayısı Daha Da Artış Gösterebilir

Son dönemde bu kadar çok reklam yayınlaması ile beraber gündeme gelen ve son olarak tabletleri içinde reklamları yayınlamaya başlayan Apple’ın yeni kampanyalar yaptığını da şimdiden belirtelim. Yani diğer bir söylemle Apple’ın reklamları tüm hızı ile devam edecek gibi gözüküyor.

Bu noktada markanın yayınladığı yeni reklam filmlerinin de eskilere oranla çok daha fazla ilgi çektiğini de belirtmek gerekiyor. Sürekli olarak yeni reklam kampanyaları başlatacağı belirtilen Apple’ın tüm bunlarla beraber reklam stratejisinden herhangi bir değişiklik olup olmayacağı da yine en çok konuşulan konular arasında.

Apple’ın reklamları

Bunun için öncelikle şunu bilmek gerekiyor ki Apple’ın reklamları sadece 15-16 saniyelik yayınlanan reklamlar olarak karşımıza çıkıyor. Yan çok kısa süreli reklamlar karşımıza çıkmakta. Bu noktada en uzun serilerde bile 1 dk süresini çok az geçen reklamlar olduğu biliniyor. İşte Apple’ın bu sistemde de değişiklik yapmayacağı belirtiliyor. Yine çok kısa süreli ama anlatmak istenen özelliği vurgulayan reklamlar görmeye devam edeceğiz.

Tüm bu reklamların Apple’ın satışlarına ne kadar etki edeceği ise merak konusu olarak kalmakta. Şu ana kadar genel olarak başarı elde edilen reklam politikalarında aynı şekilde başarı elde edilmeye devam edilirse de Apple’ın yeni satış rekorları kırmaya devam edeceği de konuşuluyor. Özellikler iPhone 8 ve iPhone 7s serileri için bu iddialar gündemde. Bakalım bundan sonraki reklamla ne kadar başarılı olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?