Apple RED Ürünleri Beklenenden Daha Çok İlgi Gördü

0
36
apple red ürünleri
apple red ürünleri

Akıllı telefonlarını kısa süre sonra yeni modellerle beraber güncellemesi beklenen Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarından hemen önce en büyük adımları yeni seri kırmızı iPhone 7 modelleri oldu. Hem beklenen renk olan kırmızı renge sahip olması hem de bunun yanında kırımızı renk ile beraber aksesuarlar konusunda da ekstra çözümler sunması Apple’ın iPhone 8 serisinden önce yeni seri ürünleri ile gündeme gelmesine neden oldu. Tüm bu RED temalı ürünlerin ise ana nedeninin Apple’ın AIDS hastaları için yapılan yardım kampanyalarına destek olmak olduğu da açıklanmıştı. Bu açıklama ile beraber Apple’ın RED serisinin ne kadar satış elde edeceği de en çok konuşulan konulardan birisiydi.

iPhone 7 RED Sonrası Bir Rekor Daha

Apple henüz yeni serisini satış çıkarır çıkarmaz markanın yeni seri akıllı telefonlarının ön siparişleri rekor kırdı. İlk olarak Çin’de kırılan ön sipariş rekorunu daha önceki haberlerimizde ele almıştık. Tüm bunlardan sonra şimdide marka yeni seri akıllı telefonları sonrasında RED aksesuarları ile rekorlara imza atamaya başladı. Aslında satışı açıklandığı andan bu yana en rekor kırması ile beraber iPhone 7 RED satışlarının artmaya devam edeceği zaten biliniyordu.

apple red ürünleri

Fakat bunun yanında sunulan yeni RED kılıflarının, ekstra RED konseptli olan kulaklıkların ve en çok da Apple Watch kayışlarının da beklenen satış rakamlarını şimdiden geçtiği ortaya çıktı. Sadece Apple’ın yeni seri RED ürünleri değil bunun dışında markanın aksesuar satışlarında genel olarak bir artış durumu söz konusu oldu.

Neden RED Kampanyası Mı?

Apple RED ürünlerinin iPhone 7 RED serisi başta olmak üzere beklenen satış rakamlarından çok daha yüksek olmasının nedeni ise şimdilerde en çok merak edilen konu. Apple henüz bu konuda açıklama yapmış değil ama bir sonraki satış gelirleri açıklamasında bu konuya değinilmesi bekleniyor. Ürünlerin satışlarının artmasının ana nedeninin ise RED kampanyası olduğu konuşuluyor. Alınan her yeri seride AIDS hastaları için yardım kampanyasına bağış yapılmasının durum üzerinde etkisi oldukça fazla. Bakalım Apple’ın RED serisi ile yakaladığı ürün popülaritesi daha ne kadar devam edecek.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?