Apple Rakiplerine Göre Çok Büyük Kazanç Elde Ediyor

Apple’ın başarılı bir şirket olduğu ve çok büyük bir gelir elde ettiği kaçınılmaz bir gerçek. Başarılı politikalar ve insanların ihtiyaçlarını karşılayan fikirlerle büyüyen şirket şu an rakiplerine göre büyük bir fark atmış durumda. Apple CEO’su Tim Cook bu konuda bir açıklama yapsada bu büyük başarı için “Heyecanlanılacak bir şey değil” diyerek beklentilerinin çok daha yüksek olduğunu belli etti.

Apple Geçen Sene En Yakın Rakibine 30 Trilyon Dolar Fark Attı

Apple geçen sana 53 Trilyon Dolar kazancı ile 2. sıradaki rakibine 30 Trilyon Dolara yakın bir fark atmıştı.Bu durum için Tim Cook “Çok iyi bir iş başardık” diye yorum yaparak şunlarıda eklemişti “Bizden önce hiç kimse bu kadar büyük bir farkı rakiplerine sağlayamamıştı diyerek sözlerini bitirdi.

Çin Apple İçin Hayla Bir Problem

Apple dünya üzerinde pek çok alanda satışa hakim olsada Çin’de sorunlar yaşamakta.Apple ürünlerini kullanmayı reddeden Çin’den Tim Cook “Biz ümidimizi Kaybetmedik ” diyerek Çin pazarındada atılımlar yapacağından bahsetmiş oldu. Ama Apple’ın bu pazarda geri kalmasına rağmen 2 sene içinde %70 ilerleme kaydetmeside geriye atılmaması gereken bir gelişme böyle giderse biraz daha çabayla bu pazarda Apple’ın eline geçecek…

Apple Bu Çeyrekte 10 Trilyon Dolar Kazandı

Bu çeyrekte 10 Trilyon dolar kazanan Apple elde ettiği gelirle Ceo’sunu sevindirmişe benzemiyor. Rakiplerine göre hayla büyük bir gelir elde etsede geçen seneki 53 Trilyon Doları geçebilmek için biraz daha çaba sarfetmeleri gerekecek. Daha büyük başarılar için başka şirketleride bünyeleri altına katacağını belirten Tim Cook Apple’ın çok daha fazlasını kazanabileceğine emin gibi görünüyor.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?