Apple Pencil üzerinde herhangi bir gösterge bulunmuyor. Ledlerle de pil yüzdesini size anlatacak bir sistem yok. Apple Pencil’in ne kadar pili kaldığını nasıl öğreneceksiniz? Bu yazımızda Apple Pencil’in pil yüzdesinin nasıl öğrenilebileceğini göstereceğiz.

Apple Pencil, halihazırda bir iPad ile eşleştirilmişse, iPad’in ekranını uyandırmak ve ekranı parmağınızla sağdan sürükleme hareketi yapmanız yeterli. Yahut Anasayfa ekranında bulunan araç takımlarından Apple Pencil’in pil yüzdesini öğrenebilirsiniz.

Pil yüzdesini gösteren araç takımı (widget), Ana ekranda yoksa bunu ekleyebilirsiniz.

Piller araç çubuğu nasıl eklenir?

  1. iPad’inizin ekranını soldan sağa parmağınızla kaydırarak araç çubuklarının olduğu ekrana gelin.
  2. Bu ekranın altında Düzenle kısmı var. Ona tıklayın.
  3. “Araç takımı ekle” ekranı açılacak. Aşağıya doğru ekranı kaydırın.
  4. “Piller” adında bir seçenek göreceksiniz. Onun yanındaki + simgesine tıklayın.
  5. “Piller” araç takımı artık araç çubuğuna eklendi.

Listenin üstünde görünenler zaten aktif olan araç takımları. Listenin altında olanlar ise ekleyebilecekleriniz. 3 çizgi şeklide olan simgeye tıklayarak da, araç takımının görünmesini istediğiniz konumu ayarlayabilirsiniz. Yeni bir araç takımı eklediğimizde listenin en altında görünür.

Ekli olan bir araç takımını silmek için de kırmızı çizgiye tıklamanız yeterli. İşlem bittikten sonra da sağ üst köşede bulunan “Bitti” yazısına tıklamalısınız. Yoksa yaptığınız değişiklikler kaybolacaktır.

Apple Pencil eşlenmediyse ne yapacaksınız?

Eğer Apple Pencil ile iPad eşlenmediyse, Piller listesinde görünmeyecektir. Bu durumda Apple Pencil’i iPad’in Lightning girişi ile birleştirmelisiniz. Öncelikle kalem şarj olmya başlayacaktır. Sonra iPad ile eşleştirmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu isteği kabul ettiğinizde “Piller” sekmesinde Apple Pencil’in kalan pil durumu da görülecektir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?