Apple Pencil iPhone Modellerinde Kullanılabilir Olacak

0
257

Apple akıllı telefonlarında önemli değişikliklere adım atmaya devam ediyor. iPhone 8, iPhone 8 Plus akıllı telefonlarında sunulmamış olsa da iPhone X akıllı telefonlarında yapılan değişiklikler bir hayli konuşuldu. Özellikle yüz tanıma sistemi konusunda önemli değişikliklerle gündem olan iPhone X modelinden sonraki dönemde de Apple’ın değişiminin devam edeceği belirtiliyor. Bu süreçte ilk olarak LG ile Apple arasında katlanabilir bir iPhone modeli üzerinde çalışıldığı belirtilmişti. Hatta katlanabilir akıllı telefonların özellikleri için bazı bilgi paylaşımları da yapılmıştı. Şimdi ise iPhone için Apple Pencil adımı geliyor.

Apple Pencil iPhone Modellerine Nasıl Dahil Edilecek?

Elde edilen bilgilere göre Apple, Note modellerinde kullanıcıların bir hayli sevdiği akıllı kalem özelliğini serilerine dahil edecek. iPhone modellerine gelecek olan yeni akıllı kalem desteğiyle beraber, Apple Pencil artık iPhone içinde yayınlanacak. Tabii ki yeni seri akıllı kalemlerin, iPhone modellerine göre yeniden tasarlanacağı, tablet modellerinde yer alan akıllı kalemler olmayacağı belirtiliyor.

Apple Pencil iPhone

Bunun için markanın süper kapasitör teknolojisiyle geliştirilmiş olan akıllı kalemlerini kullanacağı bilgisi var. Ayrıca Apple Pencil için özel bir bölüm oluşturulacağı ve Note modellerinde olduğu gibi iPhone üzerinde akıllı kalemlerin saklanacağı da belirtiliyor.

Akıllı kalemlerin önümüzdeki iPhone modellerinde kullanılmayacağı, geliştirme sürecinin devam edeceği ve bir sonraki iPhone modellerinde akıllı kalem kullanımının başlayacağı da başka bir detay. Yani Apple Pencil destekli iPhone modelleri için 2019 yılını beklemek gerekecek. Bu süreç içerisinde elde edilecek olan geliştirmeleri beklemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 İstenen Kullanım Oranlarına Ulaşmaya Başladı

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Yedeklemesi Mümkün Mü? Nasıl Yapılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?