Apple Pencil, iPad kullanıcılarına birçok farklı konuda avantaj sağlıyor. Hele ki son modelleri düşündüğümüz zaman söz konusu akıllı kalemlerin tabletleri zaman zaman not defterine ya da bir çizim tabletine dönüştürdüğünü de söyleyebiliriz. Bu noktada Apple Pencil akıllı kalemlerinin ayrıcalıkları tartışılmaz. Fakat görünen o ki Apple söz konusu akıllı kalemlerde değişiklik yapmak istiyor. Marka mevcut kalemleri çok daha işlevsel hale getirecek yeni uçlar üzerinde çalışmakta.

Apple Pencil Uçları Değiştirilebilir Olacak

Apple Pencil 2 serisi de dahil olmak üzere mevcut modellerde tek tip kalem ucunun kullanıldığını görmek mümkün oluyordu. Tek tip baş kullanan akıllı kalemlerin bu sisteminin değiştiğini görmek mümkün olacak.

Patent görsellerine göre kimi zaman standart uç kullanabilecek kimi zaman ise bir fırça başı kullanabileceksiniz. Seçim tamamen size kalacak. Çizim yapacağınız zaman doğrudan bu başları kullanmak ve değişiklik yapmak mümkün olacak.

Apple Pencil 3

Boya fırçasının ucu gibi görüntülenen kalem uçlarının çizim konusunda çok daha başarılı sonuçlar sunması bekleniyor. Söz konusu patent görsellerinde başka bir kalem ait herhangi bir uç yok ancak markanın birkaç farklı başlık sunması da beklentiler arasında. Yeni akıllı kalem modeliyle beraber geleceğini düşündüğümüz yeni başlıkların daha nasıl şekilleneceği ve nasıl çeşitler geleceği de zamanla ortaya çıkacaktır.

Şimdilik yeni akıllı kalemlerin ne zaman tanıtılacağı konusunda detaylı bilgiler yok. Muhtemelen bu başlıkları görmek için bir sonraki akıllı kalemleri beklemek gerekecek. Apple Pencil 3 ile yeni başlıkların da kullanıldığını görmek mümkün olacak. Kalemler hakkında detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz. Şimdilik verebileceğimi bilgiler bunlar ile sınırlı.

İlginizi Çekebilir: 2019 iPhone için İddialı Açıklamalar Geliyor

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?