Apple Pencil için Alternatif SonarPen Geliyor

0
258
SonarPen

Özellikle yeni iPad modellerinde, Apple Pencil serisi akıllı kalemlerin yetenekleri bir hayli arttırıldı. iPad Pro modeli ve Apple Pencil uyumu sayesinde, tabletinizi tasarım ofisiniz haline getirebiliyorsunuz. Tüm ayrıcalıklarına rağmen, Apple Pencil’in yerine kullanılabilecek, en azından daha uygun fiyatlı ürünlerde aranmıyor değil. İşte bunlardan birisi de SonarPen akıllı kalemleri olacak. Bir geliştirici projesi olarak ortaya çıkan akıllı kalemlerin elde ettiği başarıyla beraber satışa çıkmak için yeterli desteği topladığını da ekleyelim. Hemen yeni kalemler için ortaya çıkan detaylara bakalım.

SonarPen Neler Sunuyor?

Özellikle uygun fiyatları ile öne çıkan bir seri olacak olan SonarPen serisi, kablolu olarak kullanılan bir seri olması ile dikkat çekiyor. 3.5 mm kulaklık jaklarını kullanarak SonarPen kaleminin bağlantısını gerçekleştirebiliyorsunuz. 3.5 mm kulaklık jakı bulunmayan cihazlarda ise dönüştürücü kullanmak mümkün olacak.

SonarPen

Uç kısmı sanılanın aksine farklı bir tasarıma sahip olan akıllı kalemde, ince tek baş uç sistemi yerine dairesel bir uç kullanılmış durumda. Bu sayede tasarımlarınızda farklı bir deneyim elde edebiliyorsunuz. Ancak bu durum detay çalışmalarında biraz sorun oluşturabilir ekleyelim.

Bunun dışında SonarPen serinin en büyük ayrıcalığının ise eski serileri de destekliyor olması. Sadece iPad için değil iPhone modelleri içinde kullanılabilir olan SonarPen, 2011 sonrasındaki tüm cihazlarda kullanılabilir olacak. Bunun için belirttiğimiz gibi kablolu bağlantı yapmak yeterli olacak. Apple Pencil serisine alternatif olarak sunulacak olan kalemlerin bir diğer ayrıcalığının ise fiyatı olacağını ekleyelim. Elde edilen bilgilere göre kalem sadece 30 dolar olacak.

SonarPen

Hemen hemen aynı özelliklere sahip olan Apple Pencil serisinin ise 3 katı fiyata sahip olduğunu, 90 dolar üzerinden satıldığını ekleyelim. Proje aşamasında destek toplamaya devam eden akıllı kalemlerin, başarı elde etmesi durumunda bu yaz içerisinde yayınlanması bekleniyor. Aşağı kalemin sayfasını da ekliyoruz. İncelemek isteyen kullanıcılar bu sayfaları ziyaret edebilirler.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 İçin Su Tahliye Uygulaması

Ürün Sayfası

İlginizi Çekebilir: iOS 11.1.2 Jailbreak Cydia Desteği ile Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?