Apple Pencil Desteği Bulunan iPhone Yolda

27 Mart Apple etkinliği ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. iPhone desteği bulunan yeni bir Apple Pencil akıllı kalemi mi geliyor? Apple konu hakkında açıklama yaptı mı?

0
72
Apple Pencil

Apple’ın bir sürpriz yaparak açıkladığı 27 Mart etkinliği için geri sayım başladı. Markanın çok kısa bir süre sonra Chicago’da düzenleyeceği etkinlikle beraber, teknoloji devinin bazı yeni ürünler tanıtması bekleniyor. Bu ürünler arasında en çok dikkat çeken ise uygun fiyatlı iPad modeli olacak. Daha düşük fiyatla satılacak ve muhtemelen eğitim odaklı bazı özelleştirmeleri olacak olan yeni iPad modelinin yanı sıra Apple’ın birçok yeni ürün tanıtacağını da ekleyelim. Bu noktada markanın tanıtımı yapacağı yeni ürünler arasında yeni yazılım destekleri de olacağından söze ediliyor. Özellikle Apple Pencil akıllı kalemleri için yenilikler yolda.

iPhone Apple Pencil Desteği Mi Alıyor?

Ünlü analist Kuo tarafından gelen bilgilere göre yeni iPad modellerinde de Apple Pencil desteği bulunacak ve yapılan yazılım değişiklikleri sonrasında, bu sene gelecek olan bir iPhone modelinde de Apple Pencil desteği verilecek. Muhtemelen 6.5 inçlik iPhone modelinde Apple Pencil akıllı kalem desteğinin olduğu göreceğiz.

Apple Pencil

Akıllı kalemin yeteneklerinin neler olacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Bunları 27 Mart tarihinde düzenlenecek etkinlikte ortaya çıkması beklentisi var.

Note Serisine Rakip Mi Geliyor?

Kuo tarafından ortaya atılan bu iddialar yeni bir gündem konusu da oluşturmuş durumda. Bilindiği gibi Samsung’un Note serisi akıllı telefonları, akıllı kalemi en iyi kullanan modeller olarak biliniyor. Gerek kalemin telefon içerisinde yerleşimi gerekse de işlevleri bakımından şu an için Note serisinin başka bir yere sahip olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz.

Apple bu alanda da Samsung’u rakipsiz bırakmamak adına böyle bir adım atıyor olabilir. Teknoloji devinin Apple Pencil akıllı kalemlerinin desteği iPhone modellerine getirmesi ve telefona entegre bir akıllı kalem kullanması durumunda da yeni bir karşılaştırma ortaya çıkmış olacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE'nin Satışları Pek İyi Gitmiyor

Önceki Haber: Haftanın En İyi iOS Uygulama ve Oyunları (24-25 Mart)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?