Apple Pencil 2 Taşıma Kutusu için Yeni Patent

0
68

Apple’ın Mart ayı içerisinde tanıtacağı söz edilen yeni seri iPad tablet modelleri için markanın ne gibi değişikliklere yer vereceği adeta sır gibi saklanıyor. Şu an için sadece tabletlerin tasarımları ve yeni ekran boyutu olacak olan 10.5 inç ekran boyutu konusunda belli başlı detaylar verilirken bunun dışında Apple’ın daha ne gibi yenilikler getireceği bilinmiyor. Hal böyle olunca markanın sır gibi saklanan yeni seri iPad tabletleri hakkında ortaya çıkan hemen her detay da Apple takipçileri arasında bir anda gündem oluyor. Bu noktada son olarak ise markanın yeni seri tabletlerinde kullanacağı akıllı kalemleri Apple Pencil 2 hakkında yeni iddialar gündeme gelmeye başladı.

Apple Pencil 2 Taşıma Bölümü İle Gelebilir

İddiaların gündeme gelmesinin ana neden Apple’ın Apple Pencil serisi için aldığı patent. Apple yaptığı belirtilen yeni patent başvurusunda yer alan detay ise akıllı kalemlerin taşıma sorununa yer veriyor. Apple Pencil serisinde taşıma sorunu ve tablet uyumu gibi sorunlarla gündeme gelen Apple’ın küçük gibi gözükse de birçok kez gündeme gelen bu sorun için bu kez işleri biraz daha sıkı tuttuğunu söylemek yanlış olmaz.

Apple Pencil 2

Patent görsellerine göre Apple Pencil 2 serisinde taşıma sorununa çözüm oluşturabilmek için marka tabletlerle beraber gelecek olan kılıflara özel bir kalem bölümü yapacak. Şu an için sadece patent görsellerinde yer alan kalem bölümü ile ilgili detaylar bu nedenle şu an belli değil.

Apple Pencil 2 Mıknatıs Sistemi

Kılıflara eklenecek olan ek bir bölüm sorunu çözmek için en basit yol olarak gösterilebilir. Fakat bunun dışında markanın mıknatıs sistemli özel bir teknolojiyi de kullanabileceği iddiası da yok değil. Her iki iddiada da Apple Pencil 2 taşıma sorununun tamamen çözüme kavuşturulup kavuşturulmayacağı hala kafaları karıştıran bir detay. Tüm bu soruların cevabı ve Apple’ın bu kez nasıl bir adım atacağı ise markanın Mart ayı içerisinde yapacağı iddia edilen tanıtımla beraber ortaya çıkmış olacak.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?