Apple Pay Yakında Türkiye’ye Gelebilir

1
155

Apple’ın mobil ödeme sistemi olan Apple Pay, şuanda malesef çok yaygın olarak kullanılamıyor. Bunun farkında olan Apple, ödeme sistemini geliştirebilmek adına Avrupa ve Asya’da bir çok ülkede hizmet verebilmek için çalışmalarda bulunuyor. Şuanda Çin ve Singapur’da yaygın olarak kullanılan Apple Pay, belki de kısa bir süre sonra Türkiye’de de hizmete girecektir.

Teknoloji olarak olanakların ülkemize gelmesi biraz zaman alabiliyor, ancak Apple’ın mobil ödeme sistemi olan Apple Pay bu yüzden ülkemizde kullanılamıyor değil, çünkü Apple bu işte biraz yavaş adımlar atıyordu. Ancak bugün itibariyle şirket Apple Pay mobil ödeme sisteminin daha yaygınlaşabilmesi için adımlar atmaya başladı. Apple Pay bölümünün başkanı Jennifer Bailey yaptığı açıklamalarında, Apple Pay’i bir ülkede aktifleştirmeden önce o ülkede Apple ürünlerinin ne kadar sattığına bakıldığını ifade etti.

Her ne kadar Apple, mobil ödeme sistemlerini hangi ülkelerde aktif edeceği hakkında bir bilgi vermezken, Türkiye’de Apple ürünlerinin kullanıcıları azımsanmayacak seviyede. Bu da Apple Pay’in belki de yakında Türkiye’de de kullanılabilir olabileceği anlamına geliyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 İçin Yeni İddialar Bitmek Bilmiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?