Apple, kendi ödeme sistemini bambaşka bir hale getirdi. Firma tarafından sürekli olarak bu kısımda yeni güncellemeler yapılıyor ve ödeme sistemine yeni yetenekler ekleniyor. Özellikle mesajlar uygulaması içerisinde Apple Pay kullanımı yapabilmek büyük bir ayrıcalık olarak gösterilebilir.

Bir yandan Apple’ın, Apple Pay sistemiyle ne kadar başarılı olduğunu bir diğer yandan ise sistemin ne kadar kullanışlı olduğunu göstermek adına ise markanın sürekli reklam filmleri yayınladığını görüyoruz. Bu noktada son reklam filmini de dün yayınlandı. Yine 4’lü olarak yayınlanan reklamlarda hem esprili bir yaklaşım dikkat çekiyor hem de Apple Pay sisteminin işlevselliği gözler önüne seriliyor.

Apple Pay Reklamları

Sadece 15 saniyelik sürelere sahip olan 4 yeni reklam filminde, mesajlar uygulaması içerisinde Apple Pay kullanımının ne kadar basit olduğu ortaya koyuluyor. Her 4 videoda da farklı durumlarda, mesajlar uygulaması üzerinden yakınlarından para isteyen kullanıcıların, ne kadar kolay bir şekilde para alabildikleri vurgulanıyor.

Yayınlanan reklam filmlerinde esprili bir anlatıma yer veren markanın, iOS 12 sonrasında sistemde bazı yeniliklere gidebileceğini de hatırlatalım. Şu an için Apple’ın mesajlar uygulaması içerisinde para gönderimi özelliği üzerinde kapsamlı çalışmaları olduğu biliniyor.

Her ne kadar bu çalışmalar hakkında bilgi elde edemesek de paylaşılan yeni reklam filmleri, kullanıcıların ilgisini bu alana yöneltme konusunda oldukça etkili olacak gibi duruyor. Reklam filmlerinin de devam edeceğiniz düşünüyoruz.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.3 Sonrasında Gelecek ClassKit Sistemi Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?