Apple Park İçin Harika Görseller Ortaya Çıktı

0
84
Apple Park
Apple Park

Bu yıl bitmeden açılması beklenen teknoloji devinin yeni evi Apple Park, sürekli yeni görsellere konu olmaya başladı. Akıllı telefon devinin yeni tesisinin videoları, tepeden çekilmiş görselleri derken Apple Park merkezinin bu kez içini gösteren görseller yayınlandı. Devasa dairenin cam panelleriyle çevrili olan yapısını öne çıkaracak olan yeni görsellerin paylaşılmasının ardından Apple Park merkezinin ne kadar iddialı bir tesis olacağı da ortaya çıkmış oldu. Merkez için paylaşılan görsellerle beraber tesisin özellikleriyle ilgili olarak yeni detaylarda ortaya çıkmış durumda. Yeni görsellere geçiş yapmadan önce tesisin özellikleri hakkında daha detaylı bilgiler verelim.

Apple Park Alanında İlk Olma Özelliği Taşıyacak

Öncelikle yeni merkezin alanından bahsetmek gerekiyor. Dünyanın en büyük tesislerinden biri olan Apple Park’ın halkasının 260 bin metrekare olduğu açıklanan ilk bilgiler arasında. Rekor seviyede bir büyüklüğe sahip olacağı zaten alanından belli olan yeni merkezin birçok özel alanı bulunması da bekleniyor.

Apple Park

Ziyaretçi bölümleri, kafeler, Apple Store merkezleri, tam tamına 9290 metrekarelik bir spor salonu gibi birçok artısı bulunacak. 12 bin çalışana ev sahipliği yapacak olan tesis açıkçası herkesin çalışmak isteyeceği bir merkez haline geliyor. Öyle ki toplantılarında yapılacağı konferans salonunun bile son teknolojiyle donatılacağı ve 1000 kişilik olacağı açıklandı. Yani bir sinema salonundan bile çok daha büyük bir konferans salonundan söz ediyoruz.

İç tasarımı ve yapısı hakkında şimdilik bu detayları bildiğimiz tesisin, açılışına yakın bir dönemde geri kalan tüm bilgilerinin de verilmesi bekleniyor. İç mekan konusunda sunulacak olan değişikliklerin dışında dış mekanda da ciddi değişiklikler olduğunu göreceğiz. Özellikle 464 bin metrekarelik bir alan içerisinden yapılacak olan çevre düzenlemesinin de bir hayli ilgi çekeceği kesin. Kuraklıklara karşı dirençli 9 bin ağaç ile yapılacak olan çevre düzenlemesinin de Apple Park ile bir ilk olacağını göreceğiz. Tüm bu detaylarıyla Apple’ın yeni evi olacak olan tesisin fotoğraflarını da aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Apple Glass Patent Görselleri Ortaya Çıktı

İLGİLİ HABER:  Apple CarPlay Araç Desteği Artıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?