Apple’ın yeni merkezi olacak olan Apple Park son aylarda markanın en çok önem verdiği konulardan bir tanesi. Şimdiye kadar yapılmış en büyük teknoloji merkezlerinden biri olma unvanını taşımasının yanı sıra Apple’ın birçok yeniliği ilk defa deneceği yeni Apple kampüsünün özellikleri adeta yeni bir teknoloji üssünden bahsedilmesine bile neden olmuş durumda. Artık planlanan açılış tarihi içinde çok kısa bir süre kalan yeni merkezin son fotoğrafları aslında Apple’ın geri sayımlara başladığını göstermiş oldu.

Apple Park Neredeyse Tamam

Yayınlanan son görsellerle beraber Apple Park neredeyse tamam yorumlarını da görmeye başladık. 4K çekim ile yayınlanmış olan yeni görsellerde neredeyse tamamlandığı gözüken Apple Park için birde video yayınlandı. Yayınlanan videoda dikkat çeken detay ise merkezin ışıklandırılmasının bile yapılmış olması oldu.

Apple Park
Apple Park son durumu

Işıklandırması bile çalışmaya başlayan Apple Park için yayınlanan yeni videoda ise merkezin çevre düzenlemelerinin ise daha başlamadığı görülüyor. Şu an için çevresi çöl gibi gözükse de çevre düzenlemeleri içinde kısa süre içerisinde çalışmalara geçileceği açıklandı. Bununla beraber %85 oranında tamamlanan inşaatın tüm detayları da ortaya çıktı.

Apple Rekor Harcama Yaptı

Aslında Apple için çok yüksek bir ücret olarak gözükmese de inşaatın başlama süresinden şu ana kadar teknoloji devinin 5 milyar dolar gibi bir bütçe harcadığı ortaya çıktı. Bu rakamın daha da artacağı belirtilirken yeni merkezin 176 dönüm bir arazi üzerine yapıldığı da belirtildi. Bunun dışında Apple Park merkezinin ne kadar büyük olacağına dairde bazı bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Toplamda 13 bin çalışanın görev yapacağı Apple Park haliyle dünyanın en büyük teknoloji merkezlerinden biri olma unvanına da erişecek. En ilginç noktası ise merkezin enerji ihtiyacının neredeyse tamamını kendisinin karşılayacak olması. Üzerinde yer alan tüm güneş panelleri ile beraber enerjisinin %75’ini kendisinin karşılayacağını belirten Apple Park merkezinin bunun dışında ne derece bir sistem kullanacağı ve ne kadar enerjisini depolamayacağı gibi teknik bilgiler ise henüz net değil.

İLGİLİ HABER:  iOS 8.4 ve Apple Music Yayımlandı!

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?