Apple Park için En İlginç Bilgi Geldi

0
121

Tam olarak 5 milyar dolar gibi dev bir bütçe ile inşaatı yapılan Apple Park, sadece Apple’ın değil, tüm teknoloji dünyasının en iddialı iş merkezlerinden biri olmayı başardı. Yayınlanan ilk taslaklardan, tamamlanma öncesinde yayınlanan videolara kadar sürekli olarak ihtişamı ve farklı sistemi ile dikkatleri üzerine toplayan Apple Park, şu sıralar ise çalışanları ağırlamaya başladı. İnşaatın tamamlanmasının ardından artık çalışanlarında merkeze taşınıyor olması, artık sıkça Apple Park merkezini göreceğimiz yorumunun oluşmaya başlamasına da neden olmaya başladı.

Fakat gelen haberler çalışanların dışında Apple Park için bilgi almanın pek mümkün olmayacağı görülüyor. Açıklamaları destekleyen Tim Cook tarafından yapılan paylaşımlarda kullanıcıları epey bir şaşırttı.

Apple Park İçine Çalışanların Dışında Kimse Alınmayacak

Elde edilen bilgilere göre Apple Park tesisine Apple’ın çalışanlarının dışında giriş yapmak yasak olacak. Apple’ın sadece ve sadece çalışanların girişine izin verdiğini göreceğiz. Müşterilere ve kullanıcılara gezinti amacıyla bile açılmayacak olan Apple Park merkezinin, basın mensupları içinde yasak olacağı açıklandı.

Apple Park

Hatta işi biraz daha ileri götüren Apple’ın, çalışanların buradan fotoğraf paylaşmalarına izin vermeyeceği de ortaya çıktı. Apple’a göre bir çalışan sosyal medya hesabı üzerinden Apple Park ile ilgili bir görsel veya bir bilgiyi ortaya çıkaracak detay paylaşımı yapacak olursa, çalışanlar işinden olabilecek seviyeye gelecek.

Tim Cook tarafından bugün yapılan açıklamalarda durumu en net şekilde özetliyor. Öyle ki ünlü isim tarafından yapılan açıklamada, buranın Apple’ın evi olduğu ve Apple’ın evinin dışarıya kapalı olması, özel olması gerektiği yönünde ifadeler kullanıyor. Görünen o ki Apple Park’ın içini görmek için bir sonraki iPhone modelini bekleyeceğiz. Aksi halde bu bilgilere bakacak olursak, yeni merkezin içeriden görüntülenmesi pek mümkün olmayacak.

İlginizi Çekebilir: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (14 Şubat)

İLGİLİ HABER:  iOS 13.5.5 Beta Duyuruldu – Değişiklikler Belli mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?