Apple Park Bisikletleri Görüntüleriyle Ortaya Çıktı

0
109

Apple Park, sadece teknoloji dünyasında değil, genel olarak tüm iş dünyasında konuşulan bir merkez olarak gündeme gelmeye başladı. 175 dönemlik bir arazi üzerine kurulmuş olan tesis, gerek teknolojisi gerekse de tasarımıyla dünyanın sayılı iş merkezlerinden biri haline geldi. Yeni kurulan merkez bu kadar büyük ve ilgi çekici. Çevre düzenlemeleri de dahil olmak üzere yeni tesisin son haline yayınlanan videolarla beraber yer vermiştik. Tasarımı, büyüklüğü bir yana, bu görsellerden sonra tesisin sistemsel olarak da farklılıklar sunacağı ortaya çıktı. En ilginç uygulama ise Apple Park Bisikletleri olacak.

Apple Park Bisikletleri Ne Amaçla Kullanılacak?

Daha önce birçok firmada, merkez içerisinde bisiklet ile ulaşım sistemini gördük. Silikon Vadisi bunun için en iyi örneklerden bir tanesi. Fakat Apple Park Bisikletleri biraz daha farklı bir sisteme sahip olacak. Apple bu bisikletleri tamamen kendisi tasarlamış durumda. Çalışanların otoparktan başlayarak bisikletleri kullanmaları mümkün olacak. Bunun için 2000 adet bisiklet park alanı oluşturulmuş. Ayrıca tam olarak 1000 adet bisiklet sunulacağı da başka bir bilgi.

Golf Araçları İle Ulaşım!

Bisiklete binmek istemeyen ya da herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle binemeyecek olan çalışanlar içinde özel tasarım golf arabalarının kullanıldığını göreceğiz. Bu araçlarda oldukça minyatür olacak ve merkez içerisinde rahat bir şekilde ulaşımı sağlayacak. Araçların tasarımı da yine Apple’a ait olacak.

Tasarımda ne gibi detayların kullanıldığını ya da nasıl bir golf aracından söz ettiğimizi bilmiyoruz ancak muhtemelen yakıt kısmında elektrik kullanılacak. Zaten merkezin kurulumunda da “yeşil üretim, çevreci teknoloji” gibi kavramların üzerinde bir hayli duruldu. Bisikletler ve elektrikli araçlar bu düşünceyi destekliyor. Apple Park Bisikletleri için çalışanlar tarafından yayınlanan videoyu da haberimize ekliyoruz.

İLGİLİ HABER:  Apple A10X İşlemcileri, A9X Serisine Göre Ne Kadar Başarılı?

Önceki Haber: Apple Uluslararası İnceleme Başkanı İstifa Etti

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?