Apple Oyun Piyasasına Göz Kırptı

0
268

Apple’ın 9 Eylül tarihinde düzenlediği etkinliği tüm dünya da yankı buldu desek yanlış söylemiş olmayız herhalde. Apple‘ın bu etkinliği sırasında Apple severlerin merakle beklediği iPhone 6S modellerinin tanıtılmasının yanında, kullanıcıları bir o kadar daha heyecanlandıracak olan diğer cihazlar da tanıtıldı.

Tanıtılan bu Apple ürünleri arasında iPad Pro ve yeniApple TV‘de en az iPhone 6S modelleri kadar dikkat çekmeyi başarabildiler. Özellikle Apple TV’nin oyun üzerine odaklanmış olması Apple severlerin heyecanını bir kat daha arttırdı diyebiliriz.

apple-tv-oyun

Aslında Apple’ın 1993 yılında oyun piyasasına girmeye çalıştığını 14 inçlik bir televizyonla beraber satılan sеt-tоp bоx tipindeki bu konsola 2.100 dolar fiyat biçmesinden sonra başarısızlıkla sonuçlandığı bilen çok az.

Bundan sonra da üzerindeki CD girişi ile Playstation’a rakip olabilecek olan Pippin ürünün Steve Jobs‘un şirkete geri dönmesiyle geliştirilmesine bir süre ara verildiğini de yine bilenlerin sayısı bir o kadar az diyebiliriz.

Steve Jobs’un ölümünden sonra Apple’ın yeni TV modellerinde oyuna odaklanmasıyla aslında oyun sektörüne hazırlandığını tahmin etmek zor da değil. Görünen o ki Apple oyun sektöründe Apple TV ile yerini almak istiyor.

İLGİLİ HABER:  Apple TV İçin 4K HDR Desteği Artık Hayal Değil

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?