Apple Otonom Araç Yatırımlarını Arttırıyor

0
51

Çok hızlı bir şekilde yükseliş yakalamış olması, Model S araçlarıyla yakalanan müşteri kitlesinin Model 3 serisinde de devam etmesi ve bunlara benzer birçok nedenden dolayı Tesla’nın elektrikli araç teknolojisinde lider konuma gelmesini sağladı. Tesla’nın tüm bu yükselişi piyasada da kendisini göstermeye başladı.

En değerli firma olma yolunda ilerleyen markanın, bu yükselişi sonrasında ise Apple harekete geçmiş durumda. Şirket değeri bazında Tesla’nın yükselişine engel olmak isteyen marka, bir süredir otonom araç teknolojileri üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkan yeni bilgilerde markanın bu alana yaptığı yatırımların arttırıldığını gösteriyor.

Apple Otonom Araç Filosunun Sayısını Arttırdı

İlk olarak Amerika’da denemesi yapılan Apple Otonom araç teknolojisinin, geçtiğimiz sene ortaya çıktığı konusunda haberleri paylaşmıştık. Apple’ın bu çalışmalarının ortaya çıkmasından sonra sistemin ilk olarak Lexus marka araçlarda denendiği ve ilk denemelerin 3 araç için yapıldığını da belirtmiştik. Çok üzerinde durulmadı ancak markanın otonom araç denemeleri üzerinde yoğunlaşacağı da açıklanmıştı. İlk aylarda sadece 3 ayrı araç üzerinde yapılan testlerin başarılı olduğu bilgisini aldık.

Apple Otonom araç

Aradan geçen 1 seneye yakın zaman sonrasında ise markanın bu alana yaptığı yeni yatırımlar ortaya çıktı. Buna göre Apple’ın denemelerini gerçekleştirdiği araç sayısının tam 30 araca çıkarıldığı açıklandı. 30 araçlık bir deneme filosunun yapılmış olması, otonom araç testlerinde ve otonom araç teknolojilerinde Apple’ın gerçekten ciddi olduğunu gösteriyor. Burada en ilginç kısım Apple Otonom araç testlerinde kullanılan araçların farklı seriler olması.

Yani bu kez sadece Lexus modelleri kullanılmamış. Açıklanmamış olsa da çok daha farklı markaların araçlarında da başarılı testler elde edildiği belirtiliyor. Markanın elektrikli araç teknolojileri üzerinde çalışmalarına bu şekilde devam edeceği neredeyse kanıtlanmış durumda. Bu testler başarılı olmaya devam ederse Apple yeni bir otomobil değil ancak yeni bir araç sistemi sunabilir. Gelişmeleri takip etmek ve otonom araç kitleri hakkında detayları beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Yeni iPhone Servis Ücretleri Açıklandı

İlginizi Çekebilir: Bu Kez Apple Music İçin Zam Haberi Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?