Apple Otonom Araç Teknolojisi Tesla Rekabetinde

0
76
Apple Otonom Araç

Otonom araç kavramı, giderek yaygınlaşmaya başlayan kavramlardan bir tanesi. Bu konuda en kapsamlı çalışmaları yapan firmaların başında ise Tesla’nın gelmekte. İlk olarak elektrikli araç teknolojisi olarak karşımıza çıkan araçlarla gündem olan marka, daha sonra ise otonom araçlar üzerinde çalışmalar yaparak bu alanda liderliğe oturdu.

Hatta geçtiğimiz günlerde elektrikli tır ve en hızlı araba tanıtıldı. Hem elektrikli hem de otonom araç teknolojilerinde emin adımlarla ilerleyen Tesla’nın bu yükselişinin ise başta Apple olmak üzere birçok firmayı rahatsız etmeye başladığı ortaya çıktı. Öyle ki verilere bakacak olursak, önümüzdeki dönemde Tesla genel firma değerlerinde Apple’ı geride bırakacak.

Apple Otonom Araç Teknolojisine Geçiş Yapıyor

Akıllı telefon alanında çalışmalar yapan Apple’ın, otonom araç teknolojilerine girme nedeninin ise bu olduğu belirtiliyor. Tesla’nın pazarda kendisini geçmesini istemeyen marka, otonom araç teknolojileri üzerinde resmen çalışmalara başladı. Markanın resmi olarak çalışmalara başladığı ise yayınlanan bir makale ile ortaya çıktı.

Apple Otonom Araç

Firma tarafından paylaşılan verilerle beraber araştırmalarda resmileşmiş oldu. Apple’ın otonom araç teknolojisi üzerinde yaptığı çalışmalar ortaya çıkmış oldu fakat henüz sistem konusunda tam net kararlar belli değil. Daha önce Amerika’da yapılan testleri kabul eden Apple’ın, araç firmalarıyla anlaşıp otonom sistemler satması bekleniyor. Tesla’ya karşı bu adımın nasıl karşılık bulacağı ise başka bir soru işareti. Gelişmeler için Apple’ın yeni açıklamalarını beklemek gerekecek.

İlginizi Çekebilir: GRID Autosport Mobil İçin İlk Bilgiler Paylaşıldı

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 Canlı Canlı Görüntülerle Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?