Bir süredir Apple’ın sadece teknoloji üretme alanı ile sınırlı kalmayıp, farklı bazı alanlara da gireceğine dair iddialar bulunuyordu. Hatta geçtiğimiz günlerde Çin’de bulunan bir ulaşım uygulamasına yatırım yapan Apple, bu iddiaları doğrular nitelikte hareket etmeye başlamıştı. Şimdilerde ise Apple’ın bir operatör şirketi gibi hizmetler vereceğine dair iddialar bulunuyordu.

AT&T ile bugüne kadar çalışan Apple’ın bundan sonra kendi operatör hizmetleri ile devam edileceği söyleniyordu ancak şirketin CEO’su Tim Cook tüm bu iddialara cevap verdi. Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenecek olan Startup Festivali’ne katılmadan önce soruları yanıtlayan Tim Cook, Apple’ın bugüne kadar AT&T firması ile çalıştığı ancak ilişkilerinin bir yere kadar ilerlediğini ifade etti. Daha sonra Apple’ın operatör hizmeti vermek gibi bir girişiminin şimdilik olmayacağını çünkü şirketin böyle bir konuda uzmanlığının bulunmadığını ifade etti.

Her ne kadar Apple, yakın zamanda operatör şirketi olarak hizmet vermeyecek olsa da, belki ileri ki bir tarihte böyle bir etkinliğini de görebiliriz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?