Apple One Abonelik Servisi iOS Kodlarında Boy Gösterdi

0
103
Apple One

Apple’ın kullanıcılarına özel olarak sunduğu çok sayıda servis var. Bir müzik servisine mi ihtiyacınız var? O zaman ilk tercihlerden biri Apple Music olacak. Tek hesap üzerinden çok sayıda oyuna mı ulaşmak istiyorsunuz? O zaman ilk tercihlerinizden biri Apple Arcade olacak. Bunlar ve bunlar gibi birçok Apple servisi var.

Apple kullanıcıları için bu servisler sevilen ve işlevselliği arttıran servisler ama şöyle bir durum var. Tüm bu servislere üye olmanız ve ayrı ayrı ödeme yapmanız gerekiyor. Apple Music için ayrı bir paket almanız ve bu paketinize göre ödeme yapmanız lazım.

Apple Arcade kullanmak istiyorsanız yine aynı şekilde bir ödeme yapmanız gerekiyor. Apple News+, Apple TV+ gibi her Apple servisi için bu durum geçerli. Her seferinde yeniden ödeme yapmak ve ayrı ayrı hesapları yönetmek çok mantıklı değil. İş yükü oluşturuyor. İşte bu sistem Apple One ile değişiyor.

Apple One Nasıl Çalışacak?

Apple’ın ne zaman tanıtacağını bilmediğimiz ve 15 Eylül etkinliğinde göreceğimizi umut ettiğimiz Apple One tüm bu sorunlara çözüm olacak. İstediğiniz kadar sayıda servis kullanın, tüm bunlar tek çatı altında birleşecek.

Apple One sayesinde tüm aboneliklerinizi ve servis hesaplarınızı tek bir adres üzerinden yönetebileceksiniz. Ödemelerinizi de yine tek hesap üzerinden yapmanız yeterli olacak. Merkez bir sistem olarak işleyecek olan Apple One, kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştıracaktır.

Fakat sistem hala bilinmezliğini koruyor. Ne işe yarayacağını ve amacını biliyoruz ama tam olarak hangi servisler dahilinde olacağını ve işleyiş bakımından nasıl farklar sunacağını bilemiyoruz.

Apple One

En çok merak edilen bölümlerden birisi olan fiyat konusunda da çok bilgimiz yok. Analistlere göre yeni aboneliği kullanarak tüm Apple servislerinden yararlanmak mümkün olacak. Fakat fiyat farkı ne kadar olacak yani avantaj ne kadar büyük olacak bunu bilmiyoruz.

İLGİLİ HABER:  Kısa süreli ücretsiz olan App Store uygulamaları – 09/08/2016

Son olarak iOS 14 kodları içerisinde de gözüken Apple One için bu bilgileri alacağımız zaman ise çok yakın. Apple’ın 15 Eylül’de tanıtım yapmasa bile yeni servis için ipuçları vermesi mümkün olabilir. Bakalım böyle bir servis Apple kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?