Teknoloji devi Apple’ın yeni modeli olarak adlandırılan 2017 iPhone modellerinde markanın birçok değişiklik yapacağı düşünülüyor. Aslında yeni model için sürekli olarak iPhone 8 adı anılıyor olsa da son günlerde ortaya atılan yeni iddialar ile beraber Apple’ın Apple Ferrari adı altında bir model ile geri döneceği bile konuşuluyor. Yeni modelin adı ne olur bilinmez ama yer vereceği teknolojilerde şimdiden tartışma konusu olmaya başladı. Tüm bu teknolojiler içerisinde en çok konuşulanı ise Apple’ın OLED ekran kullanımına geçiş yapıp yapmayacağı da olmuştu. Uzun süredir OLED ekran kullanmayan markanın bu tercihinin ise epey konuşulmaya başlandığını da biliyoruz.

Tedarikçi Değişebilir İddiası

Apple’ın OLED ekranları için ise anlaşmaya çalıştığı markalardan birinin Samsung olduğu iddia edilmişti. OLED ekran üretimi konusunda en başarılı firmalardan biri olarak gösterilen Samsung ile anlaşmaya varıldığı iddialarını bile görmüştük. Marka hakkında bu şekilde iddiaların gündeme gelmesiyle beraber Apple’ın büyük oranda Samsung’un OLED ekranlarından da yararlanacağı da belirtiliyor.

Apple OLED Ekran

Fakat tüm bu iddialardan sonra yeni bir iddia daha gündeme geldi ve son ortaya atılan söylentilere göre Apple’ın Samsung üzerinden OLED ekran alma durumu sekteye uğrayabilir. Bunun için açıklanan nedenin ise Samsung’un OLED ekran üretimi konusunda yeterli olamayacağı görüşü.

Üretim Yetiştirilemeyebilir

Samsung OLED ekran üreticileri içerisinde şüphesiz en büyük firmalardan biri olarak biliniyor. Apple’ın Samsung’u tercih etme nedeni de zaten bu olarak gösterilmiş durumda. Fakat bu yeni bir sorunu daha ortaya çıkardı. Zira Samsung hem kendi akıllı telefonları için hem Apple için hem de başka markalar için OLED üretimi yapacak. İddialar bu yönde. Fakat markanın üretim kapasitesinin bu durumu karşılayamayacağı da belirtiliyor.

Yeni bir OLED üreticisi makinesi için ise 2 yıl süre isteniyor. Tüm bu iddialara bakıldığında markanın OLED üretimine yetişemeyeceği için Apple’ın farklı çözümler deneyeceği bile gündeme gelmeye başladı. Apple başka bir markaya yönelecek mi ya da kendi OLED modelleri için mi çalışma yapacak işte bunu markaların açıklamaları ile görebileceğiz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?