Apple, geçtiğimiz sene bir ilke imza atmış ve yeni akıllı telefon modellerinde kullanmak üzere OLED ekranlarını en büyük rakibi Samsung üzerinden almıştı. Samsung’un kendi akıllı telefonları içinde ürettiği OLED ekranları iPhone serisinde kullanacağını açıklayan markanın, iPhone X serisi için böyle bir seçim yapması, Samsung’un her satışta kazanç elde etmesini sağlamıştı. Bu haberlerin hemen arkasından ise markanın bir sonraki iPhone X modelleri için OLED ekranları LG’den alacağı açıklanmıştı. Hem rakibine gelir sunmak istemeyen marka hem de yeni bir anlaşma içerisinde olduğu için LG firmasına yönelmişti. Fakat beklentiler boşa çıktı.

Samsung Üzerinden Ekran Alışı Devam Edecek

Bugün ortaya çıkan gelişmelere göre Apple ile Samsung yeni modellerin ekranları için anlaşmaya vardı. Apple’ın 3 yeni model satışa çıkaracağı ve bu süreçte de stok sorunu ya da üretim sorunu yaşamak istemediği belirtiliyor. Bunun için firmanın yeni akıllı telefonların ekran kısmında yine Samsung’u tercih ettiği belirtiliyor.

Apple ile Samsung

Böylelikle üretim hatta bir gecikme durumuyla karşı karşıya kalmayacak olan Apple, iki OLED ekranlı model için tamamen ekranları Samsung firmasından mı yoksa bir kısmını Samsung bir kısmını LG ekranlardan mı alacağı konusunda hala net bir bilgi yok. Fakat şimdiden anlaşmaya varılmış olması, Samsung’un yine Apple üzerinden ciddi bir gelirin sahibi olacağını gösteriyor.

Ekranların özelliklerinin neler olacağı konusunda ise şimdilik en ufak bir açıklama yapılmış değil. Bunun için açıklamalarında Apple’ın yeni akıllı telefonlarının tanıtımında ortaya çıkması bekleniyor. Hem Samsung’un hem de Apple’ın resmi açıklamaları ise henüz gelmiş değil.

İlginizi Çekebilir: Yeni iPad Modelleri için Türkçe Reklamlar Yayınlandı

İLGİLİ HABER:  iPad Pro Artık Çok Daha Hızlı Şarj Oluyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?