Apple’ın akıllı telefonlarında büyük değişimler yapmaya hazırlanıyor. Markanın yeni seri akıllı telefonları olan iPhone 8 akıllı telefonları için uzun süredir yeni tasarım değişiklikleri konuşuluyor. OLED ekran kullanımı, bunun yanında cam kasa iddiaları, Home tuşunun tamamen kaldırılması gibi birçok konu Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında tartışılan konular olarak dikkat çekiyor. Tüm bu özellikler ve değişimler içerisinde en çok ilgi çekeni ise tabi ki OLED ekranlar. Markanın serinin ilk başından bu yana LCD ekran panellerini tercih etmesi ve ilk defa OLED tercihi yapılacak olması tabi ki ekranların öne çıkmasına neden oldu. Fakat asıl gündem olan konu Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında OLED ekranlar için Samsung’u tedarikçi olarak seçmesi.

Samsung Rekor OLED Ekran Üretecek

Kendi akıllı telefonlarında kullandığı ekranlarla zaten bu alanda sektörde lider olan firma Samsung, Apple’ın da en kaliteli ekranlar için ilk tercihi oldu. İki firma arasındaki en büyük anlaşmalardan biri olarak gösterilen OLED ekran anlaşmasının detayları da geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı.

Apple OLED ekran satışı
Apple OLED ekran

Yeni detaylarda Samsung’un kaç adet ekran satışı yaptığı ve en çok merak edilen konu Apple’ın ne kadar ödeme yaptığı da netlik kazandı. Son raporlara göre teknoloji devi Samsung Apple’a tam 60 milyon adet OLED ekran satışı yaptı. 60 milyon gibi oldukça yüksek bir rakamda satış yapılmasına karşın Apple’ın ödediği ücrette yine başka bir rekor. Hatta bu sene mali tabloda Samsung’u öne geçirecek bir rakam bile demek yanlış olmaz.

Apple’ın Ekranlar İçin Ödediği Tutar Şaşırttı

Rakamların bu kadar yüksek olmasının nedeni tabi ki sayılar ama yine de çok ciddi bir rakam olan 4.3 milyar dolar ödeme yapılması şaşırtmadı değil. iPhone 8 akıllı telefonlarının sadece ekran parça maliyetlerinin Apple’a 4.3 milyar dolar olarak yansıması bir detayı da ortaya çıkarıyor. Bu detay telefonların rekor fiyatla satışa çıkacağı detayı. Sadece ekranlar için parça bazında bu derece bir ücret ödenmesi iddialarda olduğu gibi Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarının Samsung Galaxy S8 serilerini bile fiyat bazında geçeceğini gösteriyor.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?