Apple Neden Üretim Azaltma Kararı Alıyor?

0
54
Apple üretimi azalıyor

Teknoloji devi Apple hakkında 2017 yılı içerisinde yapacaklarına ilişkin sürekli olarak yeni haberler geliyor. Tabi ki daha çok markanın 2017 yılı içerisinde çıkaracağı akıllı telefon modelleri en çok konuşulanlar listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Fakat bunun dışında üretim tesisini Amerika’ya taşımak, Samsung ile yeni AMOLED ekran anlaşması gibi birçok haber konusunda da markanın öne çıkmaya başladığını biliyoruz. Aslında bu haberlerle de ön plana çıkması Apple’ın iPhone telefonlarının üretimlerini doğrudan etkileyeceği için sadece yeni teknolojileri değil haliyle markanın attığı hemen hemen her adım yakından da takip edilmekte.

Üretim Azaltılıyor İddiası

Bu noktada Apple hakkında ortaya atılan son haber ise markanın üretim aşamasıyla ilgili olmuştu. Zira Note 7 sonrasında yaşanan açıkla beraber daha fazla iPhone 7 satışı yapılması, Apple’ın çift kamera sistemi nedeniyle yeni telefonun beklenenden fazla satılmasıyla beraber markanın beklenenden bir hayli fazla satış elde ettiği de ortaya çıkmıştı.

Apple

Tüm bunlarla beraber son gelen haberde ise Apple’ın sürpriz bir şekilde üretim azaltacağı iddia edildi. En az %10 oranında iPhone telefonlar dahil olmak üzere üretim azaltma kararının nedeni ise şimdiden merak konusu oldu. Zira henüz Apple tarafından doğrulama olmasa da Apple’a yakın kaynaklar tarafından üretim azaltma kararı haberleri yapıldı ve Apple konuya bir açıklama getirmedi.

Neden iPhone 8 Mi? Yoksa Tedarikçi Değişmesi Mi?

Yaşanan gelişme Apple’ın tarihinde sadece bir kez yaşanan bir olay olarak gündeme gelmişti. Daha öncede marka bir kez olmak üzere üretimini azaltma kararı almıştı. Fakat iPhone 7 serisinin beklenenden çok satılması ve işlerin iyi gitmesine rağmen Apple’ın böyle bir karar alacağı iddialarının neden gündeme geldiği de bir başka merak konusu oldu.

Hemen belirtelim Apple’ın eğer iddialar doğruysa bu kararı iPhone 8 için almış olabileceği düşünülüyor. Zira hem tedarikçi değiştirileceğinin haberlerinin gündeme gelmesi hem Samsung üzerinden AMOLED ekranların alınacak olması üretim aşamasında aslında gerçekten bir düzen değişikliği olacağını gösteriyor. Markanın bu düzen değişikliğinin nasıl yansıyacağı ve iPhone 8 ya da önümüzdeki yıl gelmesi beklenen yeni iPhone 7s modellerini nasıl etkileyeceği de merak konusu.

İLGİLİ HABER:  Apple Neden iPhone Ve iPad İçin 3 Farklı Modelle Geliyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?