Apple neden kırmızı iPhone 7 çıkardı?

1
831
Kırmızı iPhone 7

Apple bugün kırmızı renkli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ların duyurusunu yaptı. Apple uzun zamandır kırmızı renkli bir ürün tanıtmamıştı. En son kırmızı renkli bir ürün çıkaralı 10 sene oldu. Peki neden Apple bunca yıl aradan sonra kırmızı bir iPhone çıkarmaya karar verdi?

Öncelikle kırmızı iPhone 7 ile ilgili haberimize göz atabilirsiniz:

Kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus açıklandı.

Duyuruda da belirtildiği gibi Kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’lar Special Edition (Özel seri) olarak satılacak. Satılan kırmızı iPhone 7’lerden belirli bir oranda pay Sahra altı Afrika ülkelerinde hastalıklar ile mücadele için ayrılacak. Apple bu konuda çeşitli fonlara 130 milyon dolarlık bağışlar yapmış durumda.  Apple’ın açıklamasına göre bu miktar, bu fonlara yapılmış en büyük miktar.

Kırmızı iPhone 7

Apple ürün müdürü Deborah Dugan bu konuda şunları söyledi:

“Sahra altı Afrika ülkelerinde ARV tedavisinde hayat kurtarılmasını sağlamak için dünyanın en sevilen akıllı telefonu üreticisi olarak destek olacağız. Müşteriler artık, bu yeni ve güzel ürünü (Kırmızı iPhone 7 RED) alarak, hastalıklarla mücadele eden global fonlara yardım etme fırsatı yakalayacak ”

Kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’lar ne zaman Türkiye’de satılmaya başlanacak?

kırmızı iphone 7

Apple Türkiye, kırmızı renkli iPhone7 RED ve iPhone 7 Plus RED’leri 24 Mart Cuma 18:01!den itibaren satmaya başlayacak.

Kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Fiyatları

iPhone 7 kırmızı modeli: 4.299 TL

iPhone 7 Plus kırmızı modeli: 4.949 TL

 

Apple yardım kampanyasını sadece iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’larla sınırlı değil. Kırmızı renkli tüm ürünler bu yardım kampanyası geçerli.

iPad Air 2 Smart Case Red Edition

Kırmızı Apple Beats Solo 3

 

 

İLGİLİ HABER:  AirPods Pro Aktif Gürültü Engelleme Sorunu

1 YORUM

  1. Merhaba Fatih Bey iphone 7 128 gb fiyatları daha 1 hafta önce 3999 dı şimdi 300 lira zam gelmiş bunun nedeni ne olabilir ve ne zaman tekrar 3999 olur lütfen yardımcı olunuz

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?