Apple’ın Müzik uygulamasına normalde üye olmak istediğinize ödemeniz gereken aylık tutar 9,99 TL ve Aile üyeliği 14,99 TL. Ancak Apple bugün Amerika, Almanya gibi bazı ülkelerde başlattığı yeni üyelik tipiyle öğrencilere özel indirimler uygulayacak. Amerika’da öğrenciler Apple Müzik uygulamasını kullanmak istediklerinde %50 indirimli şekilde kullanabilecekler.

Henüz uygulama bugün başladığı için Apple’ın öğrencilerden nasıl bir belge isteyeceğini de bilmiyoruz. Ancak bazı tahminlere göre üniversite öğrencileri kendi okullarının uzantısındaki e-mail adresleri ile üye olmak isteyen öğrencilere bu indirimlerin uygulanacağı söyleniyor.

Sadece üniversite öğrencileri için değil, lise öğrencileri içinde %50‘lik indirimin uygulanması söz konusu. Öncelikli olarak Amerika’da başlatılan bu uygulama daha sonra büyük ihtimal Türkiye’de de başlayacaktır ve Türkiye şartlarında da ortalama olarak öğrencilere %50’lik bir indirim uygulanacaktır. Bu da öğrencilerin ayda 5 TL gibi bir ücrete Apple Müzik üyeliğinden faydalanabilecekleri anlamına geliyor.

Öğrenciler bu üyeliklerinden 4 yıl boyunca faydalanabilecekler, daha sonra tekrar bireysel üyeliğe de geçebilecekler.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?