Apple Müzik Uygulaması için Yeni Yatırımlar Geliyor

0
100
Apple Müzik

Apple, müşterileri arasında kendi uygulamalarını yaygınlaştırmak için önemli çalışmalar yapıyor. Markanın bu konuda ilk olarak, Apple TV sistemi üzerinde çalışmalar yaptığını ve kendi TV içeriklerini oluşturmak için 1 milyon dolarlık bir bütçe oluşturduğunu açıklamıştı. Şimdi ise benzeri bir hamle Apple Müzik servisi için geldi. Yeni yatırımlara geçmeden önce Apple’ın bu hafta içerisinde servis için yaptığı açıklamalardan söz edelim. Öyle ki bu hafta açıklanan yeni rakamlara göre Apple yeni bir rekor kırdı. Servisin kullanıcı sayısı tam olarak 40 milyona ulaştı.

Apple Müzik 40 Milyon Yeni Aboneye Ulaşmayı Başardı

Teknoloji devinin şimdiye kadar yaptığı yatırımlarla beraber abone sayısını 40 milyon rakamına çıkarmayı başardığı görülüyor. Spotify ile karşılaştırıldığı zaman henüz Apple Müzik için yeterli abone sayısına ulaşılmamış olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber Apple için çok önemli bir başarı elde edilmiş durumda. 40 milyon abonenin hedefler için ilk adım olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ayrıca abone sayısını düşünecek olursak, sürekli bir büyüme durumunun söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

Apple Müzik

Değerlendirme ve kullanıcı sayılarına baktığımız zaman aylık olarak %5’lik bir büyüme söz konusu. Servisin sürekli %5 oranında yeni kullanıcı kazandığını görüyoruz. İşte Apple bu sayıyı daha da arttırmak istiyor. Bunun için servisin başkan yardımcılığı koltuğuna da Oliver Schusser’ın getirildiği belirtiliyor.

Ayrıca Apple’ın müzik servisini geliştirmek için ciddi bir bütçe ayırdığı da belirtiliyor. Açıklanan bütçe miktarı şu an için belli değil. Bunun dışında nasıl adımlar atılacağı konusunda da henüz yeterli açıklama yok. Bu konuda yeni açıklamalar yapıldıkça sitemiz üzerinden gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir: HomePod Satışları İyi Gitmiyor

İLGİLİ HABER:  Apple, Geliştirici Üye Merkezini Güncelleniyor (Güncellendi)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?