Hakkında pek çok söylentinin ortaya çıktığı, Apple’ın yeni müzik servisi ve yenilenen iTunes Radyo 8 Haziran’da Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2015)’nın ilk gününde tanıtılacağı, Wall Street Journal tarafından doğrulandı. Apple’ın Beats tabanlı yeni müzik servisi Spotify gibi ücretsiz müzik dinleme imkanına sahip olmayacak olsada yaklaşık olarak 10 $ karşılığında satın alınabilecek olan ücretli üyelik ile sınırsız içeriğe ulaşım hakkı sunacak.

Ücretli olarak sunulacak olan yeni müzik hizmetinin aksine, yenilenen iTunes Radyo aracılığı ile ücretsiz olarak müzik dinlenebilecek. Yenilenen iTunes Radyo’da, DJ’ler tarafından oluşturulan yeni kanallar yer alacak. Pek çok ünlü DJ’in yer alacağı yeni iTunes Radyo ile dilenildiği gibi, bu kanallar üzerinden ücretsiz müzik dinlenebilecek.

Yenilenen iTunes Radyo’nun özellikle Amerika dışındaki ülkelerde de kullanıma sunulması için Apple’ın çalışmalar yaptığı söyleniyor. Yani söylentiler doğru çıkarsa yenilenen iTunes Radyo, ülkemizde de kullanılabilir olacak. Apple’ın bu şekilde insanları yeni müzik servisine abone olmalarını teşvik etmeyi düşündüğü belirtiliyor.

Wall Street Journal’ın kaynaklarına göre, Apple yeni müzik servisi ile iTunes müzik indirme hizmetini entegre ederek, iTunes müşterilerine özellikle teşvikte bulunmayı planlıyor. Örneğin 10 $’a bir albüm satın alınması yerine kullanıcının yeni müzik servisine abone olması sağlanacak. Apple henüz Universal Music Group, Sony Music Entertainment, Warner Music Group gibi büyük yapımcı şirketlerle anlaşabilmiş değil ancak yakın gelecekte anlaşmanın sağlanması bekleniyor.

Apple’ın 8 Haziran Pazartesi günü, WWDC 2015’te yeni müzik servisini, güncellenmiş iTunes Radyo hizmeti, yeni Apple TV’yi, HomeKit geliştirmelerini, Apple Pay güncellemelerini, iOS 9 ve OS X 10.11’i tanıtması bekleniliyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone'da Hafıza Nasıl Temizlenir ? Yetersiz Alan Sorunu Çözümü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?