Apple Müzik Kendi Rekorunu Kırdı

0
109

Apple’ın kendi servislerine ne kadar çok önem gösterdiğini biliyoruz. Markanın hemen hemen her ürünün de kendi servisini yaygınlaştırmak için özel adımlar attığını biliyoruz. Aynı zamanda markanın iPhone cihazlarda kendi servislerinin kullanılması için özel bazı anlaşmalar yaptığını da biliyoruz. Bu servislerden birisi de Apple Müzik servisi.

Hatta bu alanda en çok öne çıkan Apple uygulamasının Apple Müzik olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle Spotify ile girdiği yarışta öne geçmek isteyen Apple’ın adımı olarak gösterebileceğimiz servisin son kullanıcı sayılarında da oldukça başarılı sonuçlar elde edildi. Yeni kullanıcı sayıları markanın ne kadar hızlı bir yükseliş içerisinde olduğunu gösteriyor.

Apple Müzik 50 Milyon Barajını Geçti

Henüz Nisan ayında Apple bu konuda çok önemli bir açıklama yapmıştı. Apple tarafından yapılan açıklama sonrasında, Nisan ayındaki kullanıcı sayısının 40 milyona ulaşması yeni bir rekora ulaşmıştı. 40 milyon kullanıcı sayısının üzerinden sadece 1 ay geçmesinin ardından ise Apple yeni bir açıklama daha yaptı. Apple tarafından yapılan yeni açıklamada servisin 50 milyon kullanıcıya ulaştığı ortaya çıktı. Spotify son olarak 75 milyon kullanıcı sayısı açıklamıştı.

Apple Müzik

Böyle baktığımız zaman Apple’ın aradaki farkı kapatmak için çok hızlı bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. Apple Müzik için açıklanan yeni kullanıcı sayıları çok kısa süre sonra Spotify ile aradaki farkın kapanabileceğini gösteriyor. Tahmini olarak 2020 yılında Apple’ın rakibini yakalayabileceği hatta bu hızla devam ederse markanın öne bile geçebileceği belirtiliyor. Apple Müzik servisinin bundan sonraki süreçte ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek.

İlginizi Çekebilir: Apple Ekranda Parmak İzi Sistemi Üzerinde Çalışıyor

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 Parçaları Depolanıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?