Yayınlandığı ilk dönemlerde istenen yükselişi bir türlü yakalayamaması nedeniyle eleştirilen ve yeteri sayıda kullanıcı rakamlarına ulaşamayan Apple Music servisinin rakiplerinin bir hayli gerisinde kalmaya başladığını gördük.

Özellikle dev rakip olarak değerlendirmemiz gereken Spotify uygulamasının hem aynı amaca yönelik bir uygulama olması hem de çok daha kapsamlı bir sistemin kullanıcılara sunulması, Apple Music servisinin yükselememesine neden olmuştu.

Fakat bir süre sonra Apple bu yargıyı kırmayı başardı. Son dönemde rakiplerine karşı hızlı bir yükseliş elde eden servis, Apple Watch desteği ve Siri eklentileri sayesinde büyüme hızını da arttırdı. Bugün paylaşılan son verilerde bu durumun bir kanıtı olarak gösterilebilir.

Apple Music Büyüme Hızıyla Dikkat Çekiyor

WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılan yazılımlardan sonra Apple Music servisinin desteğinin de daha da genişletileceği açıklanmıştı. İşte bu dönemden sonra markanın Apple Music desteğini beklendiği gibi genişlettiği ortaya çıktı.

Sadece WWDC 2017 etkinliğinden bu yana 3 milyon yeni abone kazanıldığı açıklandı. Kullanıcı sayılarının 3 milyon artış göstermesinin hemen ardından genel kullanıcı sayılarının ise 30 milyon rakamına ulaştığı belirtildi.

Apple Music

Spotify ile karşılaştırdığımız zaman hala yeterli başarıyı elde edemediğini gördüğümüz Apple Music servisinin, bu hızla yükselmeye devam ederse istediğini alacağı düşünülüyor. Servisin bundan sonraki dönemde ne kadar başarı elde edeceğini bekleyip görmemiz gerekiyor.

Kesin olan nokta, son rakamlarla beraber yükseliş devam etmekte. Abonelerin yükseliş hızının 3 aylık ücretsiz deneme sürümüyle beraber daha da hızlanmış olması, markanın benzeri adımlarla kullanıcı sayılarını canlı tutacağını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone Modellerine FM Radyo Uyarısı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?