Apple Music için En İyi 100 Listesi Dönemi

0
105
Apple Music

Apple, müzik servislerinde ilk sırada yer alma konusunda kararlı. Spotify ile girilen yarışta öne geçebilmek adına her geçen gün yeni bir adım atılıyor. Bu konuda daha önce Apple’ın kullanıcı kazanma konusunda öne geçtiğinden söz etmiştik. Fakat genel kullanıcı sayısında Apple Music hala ciddi oranda geride gözüküyor.

Bu durumu değiştirmek için geliştirmeler devam ediyor. Şimdi de En İyi 100 listesi adı verilen bir sistem kullanıma giriyor. Apple Music kullanıcılarının bir hayli seveceği yeni özellik, uygulamayı da bir hayli zenginleştiriyor.

Ülkelere Göre En İyi 100 Listeleri

Yeni liste mantığı ülkelere göre değişen trendlerle oluşturulacak. Adından da anlaşılacağı gibi Apple Music En İyi 100 listesi özelliği, en iyi parçaların listelendiği yeni bir bölüm olacak. Bu bölüm üzerinden en çok dinlenen ve en çok sevilen parçalar listelenecek. En çok sevilen şarkıların ise sıralamaya alınacağı 100 adetle sınırlı bir liste oluşturulduğunu göreceğiz.

Apple Music

En İyi 100 listesinin en iyi yanlarından birisi ise ülkelere göre sınırlamaları olması. Kullanıcıların kendi ülkelerinde en çok dinlenen ve sevilen 10 şarkıya direk listeden ulaşabilecek. Uygulama içerisinde etkileşimi arttıracak olan yeni listeleme sisteminin, kullanıcılardan da olumlu tepkiler alması bekleniyor. Ayrıca listelerin günlük olarak yenilenecek olması da yine oldukça beğeni toplayacak bir özellik.

Yeni liste sisteminin şimdiden de kullanım alındığını ekleyelim. Bölge bölge kullanılmaya başlayan yeni liste bölümünün, birkaç gün içerisinde tüm bölgelerde kullanıldığını görmek mümkün olacak. Güncellemenin sonrasında ana ekran tasarımında da birtakım değişikliklerin olacağını ekleyelim. Yeni bir kategori eklenmesinin dışında dizilimlerde de ufak tefek oynamalar söz konusu olacak. Listeleme türünde ise herhangi bir değişiklik olmadığı görülüyor.

İlginizi Çekebilir: Face ID 2.0 ile Çoklu Yüz Tanıma Desteği Geliyor

İLGİLİ HABER:  Hız testi: iOS 9.3.4 - iOS 10 Beta 6 ve Public Beta 5

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?