Teknoloji devi Apple’ın online müzik servisi olan Apple Music 30 milyon ücretli abone sayısına ulaşarak önemli bir başarıya imza attı. Apple’ın online müzik servisi olan Apple Music bölümünden sorumlu olan müdür Jimmy Lovine yaptığı açıklamada Apple Music ile ilgili yeni gelişmeleri aktardı. Lovine yaptığı açıklamada geride bıraktığımız haziran ayında yaklaşık olarak 27 milyon ücretli abonelerinin olduğunu ifade etti ve bu sayıya 3 ay gibi bir sürede 3 milyon eklemeyi başardıklarını aktardı. Açıklamaya göre Apple Music’ta 30 milyondan fazla ücretli abone bulunuyor.

Apple Music’in 30 milyon ücretli üye sayısına ulaşması Apple Music için önemli bir başarı. Hali hazırda online müzik denilince akla gelen ilk platform olan Spotify’ın yaklaşık olarak 60 milyon ücretli abonesi bulunuyor. Apple Music’in Spotify’dan sonra hizmete açılıp yaklaşık yarısı kadar ücretli abone toplaması önemli bir başarı. Spotify’ın yaklaşık 60 milyon olan ücretli abone sayısına ücretsiz üyeleri de eklediğimizde yaklaşık olarak 140 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını hatırlatmakta fayla var.

Apple Music her ne kadar Spotify’ın 60 milyon ücretli abonesinin yarısı olan 30 milyon ücretli abone sayısına ulaşmış olsa da online müzik alanında sürdürülen yarışta Spotify’ın çok gerisinde olduğunun farkında. Apple Music her ne kadar Apple markasının gücünü arkasına alsa da Spotify müzik dinleyicileri tarafından daha çok benimseniyor. Bu konuda Spotify’ın gerisinde kalmamak ve Spotify’ı yakalamak için ünlü sanatçılarla yakın ilişkiler kuruyor, belgeseller çekiyor, sanatçılarla röportajlar yapıyor ve daha iyi reklamlar yaparak özel içeriklerle kullanıcıları kendilerine çekmeye çalışıyor. Şimdilik 40 milyon şarkı kütüphanesi olan Apple Music’in bu gibi çalışmalarla Spotify’ı yakalayıp yakalamayacağını ise zaman gösterecek.

İLGİLİ HABER:  43 $ Değerindeki Sınırlı Süre ile Ücretsiz 9 iPhone ve iPad Uygulaması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?