Apple microLED Ekranlarını Üretecek

0
48

Apple’ın yeni akıllı telefonlarında yavaş yavaş ekran teknolojisi değişmeye başladı. Bunun ilk sinyalleri iPhone X akıllı telefonlarında geldi. İlk olarak OLED ekranlı bir telefon sunuldu. LCD sonrasında ilk değişiklik OLED ekran teknolojisiyle yapıldı. Fakat Apple bu durumda OLED ekranları kendisi üretemediği için dışarıdan almak zorunda kaldı.

Ekran siparişleri ise Samsung’a verildi. Apple böylelikle satılan her iPhone X modeli için ezeli rakip Samsung’a gelir sağladı. Apple, bir yandan bu durumu değiştirmek bir yandan da LCD ekran yerine yeni bir ekran teknolojisi getirmek için yeni bir ekran teknolojisine geçiyor. Markanın bunun için microLED patentlerine başvurduğu ortaya çıktı.

Apple microLED Ekranları Geliyor?

Elde edilen bilgilere göre microLED ekranlar için Apple tam 30 farklı patent başvurusunda bulundu. Üstelik bu patentlerin en büyük rakip Samsung’un anavatanı olan Güney Kore içerisinde alındığı belirtiliyor. microLED ekranların OLED ve AMOLED ekranlara göre çok daha başarılı olacağını düşünecek olursak, Apple’ın yeni iPhone akıllı telefonlarında ekran sorununu ortadan kaldırması bekleniyor.

Apple microLED

Yine iPhone X gibi fiyasko sonuçlar mı elde edilir bilmek zor? Fakat Apple’ın ekran konusunda çok bir başarı elde edemediğini de söylemek lazım. microLED teknolojisiyle beraber yarışta markanın öne çıkması beklenebilir. Bunlar için yeni ekranlı iPhone modellerinin tanıtılmasını beklemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone PUBG Mobil Nasıl İndirilir?

İLGİLİ HABER:  iPhone için Whatsapp Güncellemesi Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?